Grammy 2021: zmiana najważniejszej kategorii! Co się zmienia?

2020-11-05 15:56 jj
Grammy 2021: zmiana najważniejszej kategorii, bo wzbudzała kontrowersje. O co chodzi?
Autor: FP PHOTO / Robyn BECK / EAST NEWS Grammy 2021: zmiana najważniejszej kategorii, bo wzbudzała kontrowersje. O co chodzi?

Grammy to jedna z najważniejszych nagród muzycznych na świecie. Okazuje się, że jedna z kategorii wzbudzała ogromne kontrowersje. Organizatorzy postanowili, że zmienią jej nazwę. O co dokładnie chodzi? Szczegóły znajdziecie na ESKA.pl.

Grammy to prestiżowa nagroda, o której marzą wszyscy artyści na świecie. Media nazywają ją muzycznymi Oscarami. Co roku przyznawana jest przez członków Narodowej Akademii Sztuki i Techniki Rejestracji za osiągnięcia muzyczne w kilkudziesięciu kategoriach. Charakterystyczne złote gramofony przyznawane są od 1959 roku. Po 61 latach postanowiono wprowadzić zmianę w nazwie bardzo ważnej kategorii. Jak się okazuje, podczas Grammy 2021 dojdzie do zmiany w najważniejszej kategorii.

Sanah lepiej śpiewa niż gotuje | ESKA XD - CD-ROOM #8

Grammy 2021 - zmiana nazwy 

W trakcie 63. gali rozdania nagród Grammy, zostanie zmieniona nazwa jednej z najważniejszych kategorii. Mowa o Best World Music Album, która zmieni się w Best Global Music Album. Taka decyzja jest podyktowana bardziej nowoczesnym podejściem do artystów. Ponadto nowa nazwa ma symbolizować odejście od powiązań związanych między innymi z kolonializmem. Grammy 2021 zaplanowane jest na luty przyszłego roku. 

Najnowsze