Grammy 2021: zmiana najważniejszej kategorii! Co się zmienia?

2020-11-05 15:56
Grammy 2021: zmiana najważniejszej kategorii, bo wzbudzała kontrowersje. O co chodzi?
Autor: FP PHOTO / Robyn BECK / EAST NEWS Grammy 2021: zmiana najważniejszej kategorii, bo wzbudzała kontrowersje. O co chodzi?

Grammy to jedna z najważniejszych nagród muzycznych na świecie. Okazuje się, że jedna z kategorii wzbudzała ogromne kontrowersje. Organizatorzy postanowili, że zmienią jej nazwę. O co dokładnie chodzi? Szczegóły znajdziecie na ESKA.pl.

Grammy to prestiżowa nagroda, o której marzą wszyscy artyści na świecie. Media nazywają ją muzycznymi Oscarami. Co roku przyznawana jest przez członków Narodowej Akademii Sztuki i Techniki Rejestracji za osiągnięcia muzyczne w kilkudziesięciu kategoriach. Charakterystyczne złote gramofony przyznawane są od 1959 roku. Po 61 latach postanowiono wprowadzić zmianę w nazwie bardzo ważnej kategorii. Jak się okazuje, podczas Grammy 2021 dojdzie do zmiany w najważniejszej kategorii.

Sanah lepiej śpiewa niż gotuje | ESKA XD - CD-ROOM #8

Grammy 2021 - zmiana nazwy 

W trakcie 63. gali rozdania nagród Grammy, zostanie zmieniona nazwa jednej z najważniejszych kategorii. Mowa o Best World Music Album, która zmieni się w Best Global Music Album. Taka decyzja jest podyktowana bardziej nowoczesnym podejściem do artystów. Ponadto nowa nazwa ma symbolizować odejście od powiązań związanych między innymi z kolonializmem. Grammy 2021 zaplanowane jest na luty przyszłego roku. 

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze