Grammy 2021. Beyonce, Dua Lipa czy Taylor Swift? Eksperci typują wygranych

2021-03-12 17:37
Grammy 2021. Beyonce wygra?
Autor: Youtube.com/Beyonce

Grammy 2021 odbędzie się już w niedzielę 14 marca. Podczas uroczystej gali poznamy zwycięzców złotych gramofonów. Najwięcej nominacji zdobyła Beyonce, która ma szanse na aż 9 statuetek. Tak duża liczba nominacji dla amerykańskiej supergwiazdy wywołała wiele kontrowersji. Wiele osób uważa, że inni artyści wyznaczali trendy w ubiegłym roku i bardziej zasługiwali na nominacje. Eksperci już starają się wytypować zwycięzców. Beyonce będzie królować, czy może przegra w walce z młodszymi koleżankami - Duą Lipą i Taylor Swift?

Choć Beyonce ma nominacje w najważniejszych kategoriach, eksperci uważają, że tam nie może liczyć na nagrody. Zgodni są, że ostateczna walka rozegra się pomiędzy Taylor Swift oraz Duą Lipą. Obie artystki sprzedały największą liczbę płyt w 2020 roku. W kategorii Album roku triumfować ma Taylor za płytę Folklore. To z niej pochodzą takie utwory jak Cardigan, czy Exile. Jeżeli Swift w niedzielę zdobędzie statuetkę, zostanie pierwszą kobietą, która wygra nagrodę w tej kategorii aż trzy razy. Wcześniej wygrywała już za albumy Fearless oraz kultowy 1989. Dua Lipa z kolei wygrać ma nagrodę za Nagranie roku. Zwycięską piosenką może okazać się jej pierwszy singiel z płyty Future Nostalgia, czyli Don't Start Now. Choć kawałek został opublikowany w listopadzie 2019 roku, nadal podbija listy przebojów na całym świecie. Według ekspertów rozpoczął modę na utwory taneczne w stylu lat 80.

Grammy 2021 - kategorie pop

Fani muzyki popularnej z pewnością najbardziej czekają na wyniki w kategorii Najlepszy album pop. Tutaj eksperci są podzieleni. Jedni uważają, że podobnie jak w kategorii Album roku, wygra Taylor Swift. Inni twierdzą, że Folklore to zbyt alternatywny album i nagrodę w tej kategorii zgarnie Dua Lipa. Uważa się, że Future Nostalgia przywróciła do łask muzykę popularną. Jego fenomen porównywany jest do tak ikonicznych płyt jak The Fame Monster Lady Gagi, czy Teenage Dream Katy Perry. Dua Lipa z utworem Don't Start Now ma triumfować też w kategorii Najlepsza solowa piosenka pop. Taylor Swift z kolei ma dostać nagrodę za Najlepszą piosenkę pop w duecie lub grupie. Mowa o Exile, które nagrała razem z zespołem Bon Iver. Zagrozić jej jednak ma słynny kawałek Rain On Me Lady Gagi i Ariany Grande.

Makijaż Taylor Swift! Zrób go i poczuj się jak gwiazda!

A co z Beyonce?

Wydawałoby się, że niedzielna gala może być wielką porażką dla Beyonce. Okazuje się jednak, że niekoniecznie. Choć gwiazda nie ma dużych szans na statuetki w najważniejszych kategoriach, nadal jest faworytką w niektórych kategoriach. Eksperci są niemal zgodni, że Beyonce zgarnię Grammy za utwór Brown Skin Girl w kategorii Najlepszy teledysk. Z kolei Black Is King może zgarnąć złoty gramofon za Najlepszy muzyczny film.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze