Taylor Swift po raz trzeci zdobyła Grammy za album roku. Jako pierwsza kobieta w historii

2021-03-15 11:47
Taylor Swift pobiła rekord na Grammy 2021
Autor: Invision/Invision/East News

Taylor Swift pobiła nowy rekord. Podczas rozdania nagród Grammy 2021 zdobyła statuetkę w kategorii album roku. Płyta, za którą została nagrodzona, to Folklore, która w 2020 roku biła rekordy sprzedaży i na platformach streamingowych. Tym samym Swift została pierwszą kobietą w historii, która zdobyła Grammy za album roku trzykrotnie.

Taylor Swift spełniła marzenie wielu jej fanów. Od dawna mówiło się, że to pewnie ona stanie się pierwszą kobietą w historii, która zgarnie nagrodę Grammy w kategorii album roku aż trzy razy. Tak też się stało w niedzielę 14 marca, kiedy w Los Angeles odebrała statuetkę za płytę Folklore. Płytę wydała niespodziewanie w wakacje 2020 razem z singlem Cardigan. Od razu trafiła na pierwsze miejsce statystyk na Spotify oraz Apple Music. Oczywistością było też pierwsze miejsce w notowaniu magazynu Billboard. Album zdobył także ogromne uznanie krytyków. Według wielu było to jej najlepsze wydanie. Płyta Folklore była powrotem do korzeni Taylor Swift. Na krążku nie zabrakło brzmień inspirowanych muzyką country oraz muzyki alternatywnej i ballad. Na szczególną uwagę zasługują teksty piosenek.

Makijaż Taylor Swift! Zrób go i poczuj się jak gwiazda!

Poprzednie sukcesy Taylor

Pierwszy raz Grammy za album roku wygrała w 2010 roku, kiedy faworytkami do wygranej były Beyonce za album I Am... Sasha Fierce oraz Lady Gaga za The Fame. Niespodziewanie nagroda trafiła do wówczas młodej gwiazdy country Taylor Swift za album Fearless. Jej sukces był wtedy bardzo kontrowersyjny, ponieważ uważano, że wygrać powinna Gaga, która wydała rewolucyjny album pop. Był to początek wielkiej kariery międzynarodowej Taylor. Drugi raz nagrodę za album roku zdobyła w 2016 roku. Wtedy nie było już wątpliwości, że powinna wygrać ona. Statuetka przypadła jej za płytę 1989, która okazała się jednym z największych hitów dekady. To z niej pochodziły takie piosenki jak Black Space czy Shake It Off.

Tylko jedna nagroda

Choć nagroda za album roku 2021 przypadła Taylor, gwiazda wcale nie była wielką zwyciężczynią wieczoru. To jedyna wygrana na siedem nominacji, które otrzymała. W kategorii najlepszy album pop przegrała z Duą Lipą i jej płytą Future Nostalgia. Jej piosenka Exile we współpracy z zespołem Bon Iver nie okazała się najlepszym popowym duetem. Triumfował zeszłoroczny hit Rain On Me Lady Gagi i Ariany Grande. Jej pierwszy singiel z Folklore, czyli Cardigan, miał szansę na nagrody w kategoriach piosenka roku oraz najlepsza piosenka pop. Nie udało się. Piosenką roku (nagroda przyznawana dla kompozytorów) okazała się I Can't Breathe H.E.R., a piosenką pop Watermelon Sugar Harry'ego Stylesa. Nagrody nie zdobyła także w kategoriach muzyki filmowej.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze