gwiazdy

Golec uOrkiestra - dzieci, bracia, wiek, wzrost, żona, rodzina, ciekawostki

2024-05-24 12:15

Golec uOrkiestra, czyli jeden z najpopularniejszych zespołów w Polsce, nieustannie od 23-lat odnosi ogromne sukcesy. Co chcecie wiedzieć o najpopularniejszych braciach bliźniakach w naszym kraju? Odpowiadamy na nurtujące Was kwestie!

Spis treści

 1. Golec uOrkiestra - wiek
 2. Golec uOrkiestra - wzrost
 3. Golec uOrkiestra - dzieci, żony, rodzina
 4. Golec uOrkiestra - ciekawostki

Golec uOrkiestra - wiek, wzrost, bracia, dzieci, żona, rodzina, to podstawowe kwestie, jeśli chodzi o ten zespół. Nie ma w naszym kraju osoby, która nie wiedziałaby, kim jest Golec uOrkiestra. Są jednak tacy, którzy nie znają ciekawostek na temat najpopularniejszego rodzeństwa w Polsce. Bracia Golec założyli swoją grupę w 1998 roku. Popularność przyniósł im hit Lornetka, a także Crazy Is My Life. Właśnie te single pochodzą z debiutanckiego albumu Golec uOrkiestra 1 z września 1999 roku. Niedługo później bracia wylansowali takie hity, jak Ściernisko, Słodycze, Pędzą konie oraz Kto się ceni. Golec uOrkiestra lubią poszerzać muzyczne horyzonty, czego najlepszym dowodem jest współpraca z Bedoesem. Zespół nagrał wspólny utwór Janosik. Co więcej we współpracy z Gromee stworzyli megahit Górą ty. 

Córka Pawła Golca wyrosła na piękną kobietę! Maja Golec jest bardzo podobna do ojca

Pasztetowa, ciepły obiad, w tym zupa… Co jeszcze musi być w garderobie Golec uOrkiestra?

Golec uOrkiestra - wiek

Ile lat mają bracia Golec? Łukasz i Paweł urodzili się 19 lutego 1975 roku w Żywcu. Oznacza to, że w 2024 roku obchodzili 49. urodziny.

Golec uOrkiestra - wzrost

Ile wzrostu ma Paweł Golec? Ile wzrostu ma Łukasz Golec? Nigdy nie zostało to potwierdzone, jednak śmiało można stwierdzić że obaj mają prawie 190 centymetrów wzrostu. 

Golec uOrkiestra - dzieci, żony, rodzina

Paweł Golec, wspólnie z małżonką Katarzyną Kułaczewską, wychowuje dwie córki: siedemnastoletnią Maję i siedmioletnią Annę. Para od 2001 roku jest w związku małżeńskim. Łukasz Golec natomiast to ojciec 16-letniego Bartka, 14-letniej Antoniny i 12-letniego Piotrka. Łukasz jest mężem Edyty Golec. Małżeństwo w 2020 roku świętowało 20. rocznicę ślubu.

Golec uOrkiestra - ciekawostki

Golec uOrkiestra od ponad 22 lat sukcesywnie odnosi sukcesy na polskim rynku muzycznym. Wszyscy Polacy znają tytuły ich hitów, jednak są informacje, które nie są znane na szeroką skalę. Ciekawostki o Golec uOrkiestra serwujemy poniżej:

 • Zespół Golec uOrkiestra początkowo nazywał się Golec Folk Band;
 • Pierwszy singiel Golec uOrkiestra to Kocham ciebie dziewczyno;
 • Golec uOrkiestra stworzyli utwór Zwycięstwo, który zadedykowano Adamowi Małyszowi, odnoszącemu wtedy spektakularne sukcesy sportowe;
 • Golec uOrkiestra wystąpili podczas 80. urodzin papieża św. Jana Pawła II;
 • Hity zespołu Golec uOrkiestra usłyszycie w komedii Pieniądze to nie wszystko;
 • W 2011 Paweł i Łukasz Golcowie wzięli udział programie Bitwa na głosy w TVP 2 i poprowadzili 16-osobową drużynę wokalistów reprezentujących Milówkę;
 • W 2019 roku zespół otrzymał Złotą Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego;