Gęste mgły i marznący deszcz. Synoptycy ostrzegają przed siarczystymi mrozami

2022-11-27 13:28
Śnieg na samochodach
Autor: Pixabay

Prognoza pogody na najbliższe dni zapowiada siarczyste mrozy oraz opady deszczu. Kierowcy powinni być uważni, ponieważ gęste mgły znacznie ograniczą ich widoczność. Jaki będzie grudzień? Czy czekają nas białe święta?

Gęste mgły, siarczyste mrozy i marznący deszcz. Prognoza pogody wskazuje na to, że zima 2022/23 dopiero się rozkręca. W niektórych miejscach kraju temperatura, w ekstremalnych przypadkach, może spaść nawet do -20 stopni Celsjusza. Synoptycy ostrzegają, że pogoda Na przełomie listopada i grudnia przyniesie kolejny atak zimy. Wielkimi krokami zbliża się fala zimna. Do Polski nadchodzi wyż kontynentalny znad Rosji. Mroźny antycyklon z ciśnieniem ponad 1050 hPa wpłynie na pogodę w naszym kraju. Wszystko wskazuje na to, że od 1 grudnia czeka nas zima w pełnym tego słowa znaczeniu. Nie tylko ta meteorologiczna.

Najlepsze świąteczne piosenki. Dzięki nim poczujesz magię świąt

SEKRETY GENZIE, HITY NA KATAR 2022, NAJCZĘŚCIEJ KRADZIONE AUTA, UBIERAM SIĘ W DYSKONCIE | ESKA XD #061

Prognoza pogody - mrozy i gęste mgły

Z najnowszych prognoz wynika, że atak zimy 2022 nastąpi na przełomie listopada i grudnia. Najbliższe dni przyniosą nam opady deszczu lub śniegu z deszczem oraz znaczne ochłodzenie. Oznacza to, że na drogach będzie bardzo ślisko. Kierowcy powinni przygotować się również na gęsty mgły ograniczające widzialność nawet do 60 metrów. W grudniu 2022średnia miesięczna temperatura powietrza, jak i miesięczna suma opadów atmosferycznych w całym kraju powinna kształtować się w zakresie normy wieloletniej z lat 1991-2020. Powinniśmy jednak przygotować się na burze oraz częste zmiany warunków atmosferycznych.

Najkrótszy dzień w roku 2022 - ile trwa i kiedy jest? [DATA]

Pogoda na grudzień 2022 - atak zimy

Prognoza pogody na grudzień 2023 wskazuje, że z każdym kolejnym tygodniem będzie coraz chłodniej. Według najnowszych prognoz, do Polski zbliża się wyż kontynentalny znad Rosji, który przyniesie duże ochłodzenie. Temperatury spadną nawet do -20 st.C. W przeważającej części naszego kraju termometry będą wskazywały od 2 st.C na zachodzie do -10 st.C. na wschodzie i północy. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w sobotę ostrzeżenia pierwszego stopnia przed marznącymi opadami dla północno-wschodniej części Polski. Obowiązują one w województwie pomorskim, wschodniej części woj. zachodniopomorskiego, wschodniej części woj. wielkopolskiego, warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego, wschodniej części woj. łódzkiego, zachodniej części województwa podlaskiego i całego województwa lubelskiego.

Sonda
Lubisz zimę, śnieg i mróz?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze