Fryderyki 2019 - muzyczne młode wilki na scenie! Kto wystąpi?

2019-03-09 20:07
Fryderyki 2019 - muzyczne młode wilki na scenie! Kto wystąpi?
Autor: BARTOSZ KRUPA/EAST NEWS Fryderyki 2019 - muzyczne młode wilki na scenie! Kto wystąpi?

Tegoroczni debiutanci wystąpią podczas festiwalu, dzień po uroczystej gali. Młodzi artyści zaprezentują się publiczności w trakcie setów, pomiędzy koncertami głównych gwiazd wieczoru. Nowe twarze, wyróżnione nominacjami w kategorii Fonograficzny Debiut Roku, wystąpią na przygotowanej specjalnie z myślą o nich Scenie Debiutantów. Szczegóły przybliżamy na ESKA.pl

Fryderyki 2019 - muzyczne młode wilki na scenie! Kto wystąpi? Artystów przybliżamy wam w tym miejscu na ESKA.pl. Nowa odsłona nagrody to nie tylko podkreślenie dokonań najpopularniejszych artystów, ale również działanie z myślą o przyszłości polskiego przemysłu muzycznego. – Chcemy od samego początku wspierać najzdolniejszych muzyków, wyróżniających się spośród tych, którzy dziś stawiają swoje pierwsze kroki na scenie – tłumaczy Andrzej Puczyński, Przewodniczący Zarządu ZPAV, organizatora konkursu. – W ten sposób już dzisiaj możemy budować jakość polskiej muzyki, która będzie towarzyszyć nam w kolejnych latach – dodaje.

Zobacz: Fryderyki 2019 - NOMINACJE. Kto ma szansę na statuetkę? [LISTA]

Fryderyki 2019 - muzyczne młode wilki

Debiutanci 2018 roku nominowani do nagrody wystąpią na wyjątkowej scenie podczas Fryderyk.Festiwal. Wśród wyróżnionych znaleźli się: BARANOVSKI, Tulia, Tęskno, Pola Rise i Roksana Węgiel. Będzie o nich głośno.

Usłyszymy m.in BARANOVSKIEGO, młodego wokalistę, muzyka i songwritera, którego piosenki wskoczyły do top 20 najczęściej granych przebojów radiowych. Warto wiedzieć, że utwór „Luźno” ustępował jedynie przebojom Dawida Podsiadło, Pawła Domagały i orkiestry Męskiego Grania. Dodając do tego występy na scenach najważniejszych koncertowych wydarzeń w Polsce, śmiało można mówić o jednym z najbardziej udanych debiutów ubiegłego roku.

Swoją muzykę na festiwalowych deskach zaprezentuje również Tęskno, duet wokalistki Joanny Longić oraz kompozytorki i pianistki Hani Rani. Premiera „Mi”, nastrojowej, intymnej płyty zespołu, uplasowała się na większości zestawień najlepszych albumów roku, m.in. zdobywając 1. miejsce w głosowaniu słuchaczy Radiowego Domu Kultury w Trójce, 1. miejsce rankingu Interii oraz 4. miejsce w rankingu Gazety Wyborczej, tworzonego przez 45 dziennikarzy muzycznych.

Fani muzyki tradycyjnej z pewnością ostrzą już sobie zęby na występ Tulii. Ta żeńska grupa wokalna, z powodzeniem łącząca stylistykę ludową z nowoczesną produkcją brzmieniową, zwróciła na siebie uwagę nie tylko Akademii Fonograficznej, ale również słuchaczy na całym świecie. Zdolne szczecinianki nagrały w zeszłym roku przepełnione słowiańskim charakterem interpretacje utworów znanych współczesnych artystów, w tym m.in. Depeche Mode. Cover Enjoy The Silence w wykonaniu Polek został umieszczony na oficjalnym fanpage’u brytyjskiej supergrupy. Nic dziwnego, że debiutancki album Tulii osiągnął status złotej płyty.

Kolejną artystką, której występ będziemy podziwiać podczas Fryderyk Festiwal, jest Pola Rise. Artystka zagra utwory ze swojej debiutanckiej płyty. Rzadko się zdarza, by jeden album powstawał w tak wielu odległych od siebie miejscach świata. W czasie nagrań Rise odwiedziła Nowy Jork, Londyn, Kopenhagę, Berlin, Dublin, Turyn, Seul, Reykjavik i Oslo. Krążek powstawał we współpracy z miejscowymi producentami, co z pewnością nadaje całości unikalnego brzmienia. Na płycie zaśpiewał również islandzki wokalista Sebastian Storgaard z zespołu Slowsteps.

Zobacz: Fryderyki 2019: transmisja na żywo. Gdzie i o której oglądać?

Z pewnością wyjątkową artystką jest Roksana Węgiel. Ta młodziutka wokalistka może zaliczyć swój debiutancki rok do udanych. Roksana w ciągu kilku miesięcy zajęła pierwsze miejsce w głosowaniu telewidzów podczas finału programu The Voice Kids, wygrała Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci, zapewniając Polsce możliwość organizowania kolejnej edycji tej międzynarodowej imprezy oraz nagrała w duecie z Edytą Górniak utwór Zatrzymać Chwilę, będący częścią ścieżki dźwiękowej popularnego filmu Hotel Transylwania 3. Ciekawe, co Roksana, która na co dzień jest uczennicą Szkoły Podstawowej nr 4 w Jaśle, zaprezentuje katowickim fanom na fryderykowej Scenie Debiutów?

Partnerem ZPAV przy organizacji tegorocznych Gal FRYDERYK jest Związek Artystów Wykonawców STOART oraz Stowarzyszenie Autorów ZAiKS. Współgospodarzem wydarzenia jest miasto Katowice. Za produkcję wydarzenia odpowiadają agencje: LIVE oraz Festival Group.

 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze