Front Jarosław - polarne powietrze w Polsce. Gdzie największy MRÓZ?

2019-10-28 14:04 RW
Front Jarosław - polarne powietrze w Polsce. Gdzie największy MRÓZ?
Autor: Jan Graczynski/East News

Front polarny Jarosław przyniesie dużą zmianę pogody w Polsce. Zapowiadane jest ochłodzenie, a także opady deszczu i miejscami śniegu. Według wielu meterologów oznacza to, że o słonecznej jesieni w tym roku możemy zapomnieć. Jaka pogoda w Polsce w najbliższych dniach? Gdzie najbardziej zaatakuje niż Jarosław? Przekonajcie się sprawdzając sami na ESKA.pl

Niż Jarosław w Polsce znacznie zmieni pogodę. Synoptycy spodziewają się sporego ochłodzenia, ale również opadów deszczu i przelotnego śniegu. Obserwować będziemy zupełnie inną pogodową rzeczywistość. Od 10 do 28 października nie mogliśmy narzekać. Na termometrach było od 12-25 stopni Celsjusza i wiele wskazuje na to, że jest to jeden z najcieplejszych październików w ostatnich latach. Niestety, już teraz musicie się przygotować na to, że pogoda w Polsce w najbliższych dniach będzie bardzo kapryśna. Całkiem możliwe, iż piękna, słoneczna, złota jesień już nie wróci. Wszystkiemu winny jest front polarny Jarosław, który ciągnie się od Atlantyku po Zatokę Fińską. Sprawa jest na tyle poważna, że w ostatni weekend miesiąca, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed silnym wiatrem dla powiatów: lęborskiego, słupskiego, puckiego i wejherowskiego. Właśnie w województwie pomorskim i zachodniopomorskim pojawią się opady deszczu, marznącego deszczu i śniegu. Po kilkunastu ciepłych dniach momentalnie zrobi się chłodno. Na początku tygodnia zapowiadane są temperatury od 7-10 stopni Celsjusza. W drugiej części tygodnia będzie jeszcze zimniej. Od środy słupek rtęci pokaże od 4-7 stopni Celsjusza. W nocy możliwe są przymrozki.

ZobaczPogoda na listopad 2019 - ŚNIEG i MRÓZ w Polsce! To nieuniknione

Front Jarosław - gorsza pogoda w Polsce

Koniec października 2019 nie będzie słoneczny. Na niebie sporo chmur i temperatura nieprzekraczająca 10 stopni Celsjusza. Wieczorem termometry pokażą ok. 2 stopnie Celsjusza na Podlasiu i Podhalu. Nad morzem powieje dość silny wiatr w porywach od 20 do nawet 50 km/h. W wielu miastach, głównie na wschodzie i północy, spodziewane są przelotne opady deszczu. 

Początek listopada również nie będzie należał do udanych, jeśli chodzi o pogodę. Głównie dla mieszkańców, takich miast, jak: Bydgoszcz, Trójmiasto, Poznań, Zakopane, Jelenia Góra i Olsztyn. To właśnie tam spodziewane są opady deszczu i przelotnie - śniegu.

Najnowsze