IEM Katowice 2023

i

Autor: Materiały prasowe

Finał IEM Katowice 2023. Znamy już mistrzów e-sportu!

2023-02-13 15:53

Finał IEM Katowice 2023 to zdecydowanie jedna z najważniejszych e-sportowych imprez w Polsce. Choć część spektakularnych pojedynków już za nami, to niektórzy nadal mają szansę na zdobycie tytułu mistrza. Nie ma już miejsca na błędy, bowiem gra toczy się o wszystko!

Drugi dzień finałów IEM Katowice 2023 przyniósł widzom w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym oraz oglądającym transmisje online masę emocji za sprawą półfinałowych pojedynków w Counter-Strike: Global Offensive. Zakończyła się także faza grupowa i rozpoczęły playoffy w StarCraft II. Do ostatecznego etapu przechodzi także rywalizacja w kobiecym turnieju CS:GO ESL Impact, a swój debiut zaliczył nowy cykl zawodów sim racing ESL R1 Spring Season. NATUS VINCERE i TEAM LIQUID żegnają się z turniejem. Półfinałowe pojedynki wyłoniły drużyny, które w dzisiejszym wielkim finale zmierzą się w walce o puchar i lwią część z puli nagród 1 000 000 dolarów. Będą to Heroic, którzy pokonali NaVi wynikiem 2:0 oraz G2 ESPORTS, które zwyciężyło z Team Liquid bez straty punktów. Już za zaledwie kilka godzin jedna z drużyn wzniesie puchar do wiwatu tysięcy fanów w katowickim Spodku.

To miało być zwykłe przedstawienie w przedszkolu. Jednak ten maluch pokrzyżował plany nauczycielek

Zarobki polskich youtuberów [FRIZ, GIMPER, REVO] | ESKA XD - Radio Eska #65

IEM Katowice 2023 - finał

Ostateczne starcie między G2 ESPORTS a HEROIC rozpoczyna się o godzinie 16:00. Również turniej StarCraft II wchodzi w swoją ostateczną fazę. W grze pozostało już tylko 8 graczy, którzy rozpoczną swoje starcia ćwierćfinałowe od godziny 12:00. Zwycięzca, a jednocześnie Mistrz Świata StarCraft II zostanie wyłoniony w finale, który rozpocznie się o godzinie 21:30. Harmonogram meczów zapowiada się następująco:

 • Ćwierćfinały: 16:00
 • Półfinały: 18:00
 • Wielki finał: 21:30

96-letnia gwiazda Instagrama. Polka jest najstarszą influencerką na świecie!

IEM Katowice 2023 - turnieje

W kobiecym turnieju CS:GO ESL Impact pozostały już tylko 4 drużyny. Już za moment rozpoczyna się starcie półfinałowe B4 ESPORTS przeciwko polkom w składzie NaVi Javelins. Drugi półfinał zostanie rozegrany o godzinie 14:00, a zwyciężczynie zostaną wyłonione w meczu finałowym o godzinie 18:00. Stawką turnieju jest 500 000 dolarów. Także wczoraj odbyła się pierwsza ceremonia wręczenia nagród dla graczy CS:GO. To nowy element IEM Katowice 2023, który będzie powracał w przyszłych edycjach wydarzenia. Zwycięzcy zostali wybrani przez 30 najlepszych zespołów CS:GO w światowym rankingu ESL. Zwycięzcami zostali:

W kategorii Gracz roku:

 • Złoto: Oleksandr “s1mple” Kostyliev
 • Srebro: Mathieu “ZywOo” Herbaut
 • Brąz: Dmitriy “sh1ro” Sokolov

W kategorii Drużyna roku:

 • Złoto: FaZe Clan
 • Srebro: Natus Vincere
 • Brąz: HEROIC

W kategorii Odkrycie roku:

 • Złoto: Ilya “m0NESY” Osipov
 • Srebro: Lotan “Spinx” Giladi
 • Brąz: Pyotr “fame” Bolyshev

Poza e-sportowymi pojedynkami na najwyższym światowym poziomie, osoby, które pojawiły się w sobotę na IEM Katowice, tłumnie odwiedzały stoiska firm prezentujących swoje produkty na IEM Expo. Elementem targów jest strefa ESL LAN Party, gdzie odbył się konkurs

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE