Filozofia slow life - jak wprowadzić ją w życie?

2022-10-05 13:12
Filozofia slow life - jak wprowadzić ją w życie?
Autor: Pexels Filozofia slow life - jak wprowadzić ją w życie?

W obecnych czasach możemy zauważyć to, że ludzie coraz bardziej się spieszą. Powszechne są fast food, fast fashion, po prostu fast life. Wszystkich ciągle coś goni, gdzieś muszą być, coś muszą zrobić. Nie dają sobie czasu na odpoczynek, a przecież czasami trzeba się zatrzymać. Niezwykle istotnym jest, aby w końcu zwolnić, żyć w spokoju.

Początki slow life są związane z najbardziej popularną siecią restauracji typu fast food. Mowa tutaj oczywiście o McDonald's. Wszystko zaczęło się od slow food, które powstało jako odpowiedź na szybkie, niezdrowe jedzenie. Na tym jednak nie poprzestano, slow food ewoluowało właśnie w slow life, które staje się coraz bardziej popularnym pojęciem na całym świecie. Sprawdziliśmy, jakie są jego zasady i dlaczego warto żyć w oparciu o nie.

Zdrowe odżywianie - 10 najważniejszych zasad

Slow life - najważniejsze zasady

Życie według zasad slow life może przynieść naprawdę wiele korzyści. Warto jest się zatrzymać, zrefleksować nad życiem. Żyjąc powoli dostrzeżesz piękno świata, naprawisz swoje relacje, zadbasz o samopoczucie.

Slow life - zadbaj o relacje

Jedną z najważniejszych sfer życia każdego człowieka są relacje międzyludzkie, jednak mimo to bardzo często się je zaniedbuje. W slow life istotnym jest, aby znajdować czas dla swoich bliskich, nawiązywać głębokie relacje oraz odpuszczać sobie te toksyczne.

Slow life - miej chwilę dla samego siebie

Poświęcając czas pracy, bliskim osobom czy nauce można się naprawdę zatracić. Każdy z Was powinien w tym wszystkim znaleźć czas dla samego siebie. W wolnych chwilach odpocznij w samotności, oddaj się swojej pasji, zrób to na co masz największą ochotę! Nie pozwól pochłonąć się obowiązkom, musisz zachować równowagę.

Slow life - jakość ponad ilość

Ta zasada tyczy się dosłownie wszystkiego. W szczególności mowa jednak o ubraniach czy też jedzeniu. Lepiej jest zainwestować w jakościowe produkty, niż musieć kupować nowe po krótkim czasie użytkowania. Jeśli chodzi o jedzenie, wybierając jakościowe stawiasz przede wszystkim na zdrowie, a tym samym na siebie.

Slow life - słowo klucz: doceniaj

Slow life to nie tylko relacje z innymi czy samym sobą, to również nawiązanie relacji ze światem. Doceniając to, co się otacza, będziesz się czuć znacznie lepiej. Ciesz się z każdej małej rzeczy, a zobaczysz, jak wiele można na tym zyskać.

Sonda
Czy czujesz się przytłoczony szybkim tempem życia?

Slow life - tempo ma znaczenie

Żyjąc w wielkim świecie wypełnionym korporacjami, niezdrowym jedzeniem i modą, która niekorzystnie wpływa na planetę, można oszaleć. Nie jest łatwo zmienić tempo życia, jednak wynikające z tego korzyści zdecydowanie sprawiają, że jest to warte zachodu. Wprowadzając zasady slow life w życie osiągniesz balans.

Zielona misja ratowania Ziemi. W ten sposób możesz pomóc ocalić naszą planetę!

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze