Ferie zimowe 2022 znowu w innych terminach? Jest jeden warunek ministra edukacji!

2021-09-09 9:51
Ferie
Autor: Pixabay

Rozpoczęty 1 września nowy rok szkolny budzi wiele emocji. Uczniowie liczą na to, że zgodnie z zapowiedziami ministra edukacji dokończą go w trybie stacjonarnym. Pojawia się również pytanie - co z feriami zimowymi 2022? Czy zostanie przywrócony podział na województwa? Szef MEiN nie wyklucza takiej opcji. Musi jednak zostać spełniony jeden warunek.

Ferie zimowe 2022 - czy wróci podział na województwa? To pytanie jest jednym z tych, na które odpowiedzi najczęściej poszukują uczniowie. Rok szkolny 2021/22 rozpoczął się na dobre i jak mówi minister edukacji, nic nie wskazuje na to, by w najbliższych miesiącach miało nastąpić zawieszenie zajęć stacjonarnych. Wręcz przeciwnie - szef MEiN przewiduje, że uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych zakończą rok szkolny 2021/22 w murach szkoły. Wszyscy liczą na to, że będzie to miało przełożenie na lepsze wyniki z egzaminów ósmoklasisty i maturalnych. Wróćmy jednak do kwestii ferii zimowych 2022.

W zeszłym roku, co było spowodowane dynamicznie zmieniającą się sytuacją epidemiologiczną, ferie zimowe odbyły się dla wszystkich w tym samym czasie. Zmiana ta nie była najlepiej przyjęta przez samych uczniów, tym bardziej, że na terenie całego kraju panował lockdown. Czy w związku z tym, że sytuacja uległa poprawie, co stało się podstawą do odwieszenia zajęć w szkołach, można spodziewać się powrotu do rozwiązania sprzed pandemii, czyli wprowadzenia terminów dla poszczególnych województw?

Sonda
Co lepsze?

Ferie zimowe 2022 - minister edukacji komentuje

Wszystko wskazuje na to, że Ministerstwo Edukacji i Nauki zdecyduje się na wprowadzenie różnych terminów ferii zimowych, które uzależnione będą od miejsca zamieszkania. Taką informacją podczas rozmowy z Polskim Radiem 24 przekazał sam minister Czarnek. Szef MEiN postawił jednak jeden warunek.

Jeżeli sytuacja epidemiczna będzie rozwijała się tak, jak dzisiaj to przewidujemy, to wrócimy do ferii w różnych terminach dla różnych województw. to korzystne dla dzieci i rodziców, ale także dla branży turystycznej - powiedział.

Przypomnijmy, że kalendarz roku szkolnego 2021/22 jest już znany. Uczniowie mogą liczyć na aż 178 dni wolnego.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze