Ferie 2020 - kiedy? Na ten czas czekają wszyscy uczniowie! [WOJEWÓDZTWA]

2020-01-06 12:46 MK
Ferie
Autor: Beata Zawrzel/REPORTER

Rok szkolny 2019/2020 rozpoczął się na dobre. Uczniowie z całej Polski powrócili po wakacjach do swoich szkół w poniedziałek, 2 września. Wielu z nich na pewno myśli już o kolejnym wolnym. Do wakacji pozostał jeszcze rok, jednak należy pamiętać, że między semestrem zimowym a letnim tradycyjnie czekać będzie na nich przerwa w postaci ferii. Kiedy odbędą się ferie w poszczególnych województwach? Sprawdź już teraz na ESKA.pl.

Ferie 2020 - kiedy? To pytanie na pewno zadało sobie wielu uczniów, marzących już o odpoczynku od szkoły, która dopiero się rozpoczęła. W tym roku, wakacje zakończyły się w niedzielę, 1 września. Następnego dnia, we wszystkich szkołach odbyło się oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020. Uczniowie mają przed sobą dziesięć miesięcy intensywnej nauki. Trzeba pamiętać, że pomiędzy semestrem zimowym a letnim zawsze odbywają się ferie. W zależności od województwa, rozpoczynają się one w inne dni. Sprawdź, kiedy ferie zawitają do twojego miasta.
Najlepsze miejca na ferie w Polsce i za granicą - e-Poradnik Zima aktywnie >

Ferie 2020 - kiedy?

Ferie zimowe to zdecydowanie jedna z najbardziej wyczekiwanych przerw przez wszystkich uczniów. Wielu z nich myśli o nich już na samym początku nowego roku szkolnego. W tym roku, w kilku województwach ferie rozpoczną się już w połowie stycznia, a w innych trwać będą aż niemalże do końca lutego.

Ferie 2020 - lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie

Kiedy ferie będą odbywały się w powyższych województwach? Mieszkańcy miast należących do pięciu województw rozpoczną ferie jako pierwsi - 13 stycznia 2020 roku. Potrwają one do 26 stycznia.

Ferie 2020 - podlaskie, warmińsko-mazurskie

Kiedy ferie będą odbywały się w województwach podlaskim i warmińsko-mazurskim? Tydzień później, niż w przypadku lubelskiego czy łódzkiego, bowiem 20 stycznia 2019 i trwać będą do 2 lutego.

Ferie 2020 - kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie

W jaki dzień wolne rozpoczną mieszkańcy województw kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego? Ferie w kolejnych pięciu województwach będą trwały od 27 stycznia do 9 lutego 2020 roku.

Ferie 2020 - dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie

Województwa dolnośląskie, mazowieckie, opolskie oraz zachodniopomorskie będą ostatnimi pod względem rozpoczęcia ferii. Mieszkańcy miejscowości położonych na terenie tych województw będą mieli ferie od 10 do 23 lutego 2020 roku.

Najnowsze