Fala ciepła 2020 - luty z rekordową temperaturą? Przed nami silny powiew wiosny!

2020-01-30 8:36 RW
Fala ciepła 2020 - luty z rekordową temperaturą? Przed nami silny powiew wiosny!
Autor: ALBIN MARCINIAK / EAST NEWS Fala ciepła 2020 - luty z rekordową temperaturą? Przed nami silny powiew wiosny!

Fala ciepła w lutym może sprawić, że natura zwariuje. Wysokie temperatury spowodują, że cała przyroda obudzi się do życia. Wiele osób rozpocznie sezon grillowy i wyruszy w rowerowe wycieczki za miasto. Czy to oznacza, koniec zimy i szybkie nadejście wiosny? Sprawdzamy długoterminową prognozę pogody - na ESKA.pl

Fala ciepła 2020 - luty z rekordową temperaturą? Biorąc pod uwagę historię, to uważa się, że to właśnie ten miesiąc należy do najzimniejszych w całym roku. Pogoda długoterminowa odkryła przed nami jednak bardzo dobre informacje, jeśli chodzi o to, jaka aura wkrótce będzie panować w naszym kraju. Najnowsze przewidywania wyraźnie pokazują, że początek miesiąca będzie bardzo ciepły, ale w niektórych miejscach deszczowy. Termometr w ciągu dnia pokaże ponad 12 stopni Celsjusza, co już może zwiastować nadejście wiosny. Najcieplejszym miastem w Polsce będzie Wrocław. Mieszkańcy stolicy Dolnego Śląska odczują nawet 15 stopni. Fala wiosny odczuwalna będzie również Krakowie, gdzie 11 stopni Celsjusza. Jeśli chodzi o temperaturę wieczorem, to wciąż trzeba się liczyć z mrozami. W większej części kraju od 3 do 7 stopni poniżej zera. 

Zobacz: Lato 2020 w Polsce będzie jednym z najgorętszych w historii? Przerażające prognozy pogody!

Fala ciepła 2020 - KIEDY?

Fala ciepła w lutym sprawi, że wiele osób zrobi grilla, ruszy rowerem poza miasto i schowa zimowe kurtki do szafy. Meteorolodzy zapewniają, że tegoroczne lato będzie rekordowe pod względem temperatur i trzeba przygotować się na duże upały. Zwiastować i dowodzić słuszności tej teorii będzie aura, która da o sobie znać na początku lutego. Grzegorz Zawiślak z bloga Łowcy Burz na podstawie modeli numerycznych przedstawił wizję pogody na pierwszy tydzień lutego. Wrzucił kilka grafik, z czego trzecia, obrazuje duże ocieplenie w naszym kraju. Jak czytamy: 

Prognozowany podmuch wiosny na dzień 4 lutego z temperaturą maksymalną mogącą przekroczyć aż... 15 °C/16 °C!! Trochę szaleństwo...

Grzegorz Zawiślak napisał również, że na przełomie stycznia i lutego czeka nas wzrost dynamiki w atmosferze, która będzie powodować częstsze wymiany mas powietrza i wahania ciśnienia atmosferycznego. Czy to oznacza, że zima już  nie pojawi się w naszym kraju? Nic bardziej mylnego, bo jak przekonuje:

Śnieg też w końcu spadnie, przy czym szczegóły przedstawię Wam bliżej końca bieżącego miesiąca.

Najnowsze