Kiedy będzie wiosna? Kiedy będzie ciepło? Prognoza długoterminowa

2020-01-28 10:47
Kiedy będzie wiosna? Kiedy będzie ciepło? Prognoza długoterminowa
Autor: MAREK LASYK/REPORTER / EAST NEWS Kiedy będzie wiosna? Kiedy będzie ciepło? Prognoza długoterminowa

Kiedy będzie wiosna? Kiedy będzie ciepło? Stęsknieni wysokich temperatur zadają sobie to pytanie, zastanawiając się, kiedy w końcu będzie można ruszyć na spacer i cieszyć się z promieni słonecznych. Jak wygląda długoterminowa prognoza pogody? Najnowsze przewidywania podrzucamy w jednym miejscu na ESKA.pl

Kiedy będzie wiosna? Kiedy będzie ciepło? Jak wygląda prognoza długoterminowa? Stęsknieni promieni słonecznych zadają sobie te pytania i liczą, że ta pora roku nadejdzie już w nadchodzących tygodniach. Co prawda w wielu miastach naszego kraju zakwitły kwiaty i drzewa, jednak mamy tu na myśli wiosnę z nagrzewającym ciało słońcu i temperaturami powyżej 10 stopni. Początek stycznia był dość ciepły i mieszkańcy Dolnego Śląska, Małopolski i między innymi województwa Mazowieckiego na swoich termometrach zobaczyli nawet 14 stopni Celsjusza. Nie długo nacieszyliśmy się dobrą pogodą, ponieważ niespodziewanie nadeszły siarczyste mrozy. Szczególnie dały się one we znaki wieczorami. Ostatecznie, nie ma co narzekać, ponieważ śmiało można uznać, że zima - jako pora roku - pojawiła się tylko w kalendarzu. Jak długo trzeba czekać na wiosnę, która pojawi się w Polsce w pełnym wymiarze? 

Kiedy będzie wiosna - prognoza

Wiosna 2020 zbliża się wielkimi krokami, co najlepiej widać na ulicach polskich miast. Dni są coraz dłuższe, słońce świeci coraz mocniej i do życia budzi się roślinność. Do końca stycznia praktycznie codziennie bedzie pochmurno i deszczowo. Na termometrach nie tak źle, poniewać od 5-9 stopni Celsjusza. Na początku lutego zrobi się wręcz zimowo, ponieważ meteorolodzy zapowiadają opady deszczu i w niektórych miejscach śniegu. Temperatura również gwałtownie spadnie. Na termometrach od 1-5 stopni powyżej zera. W nocy -6 w centrum kraju do nawet -10 stopni w górach. Zima ma zaatakować w naszym kraju pod koniec miesiąca. Wtedy praktycznie na terenie całej Polski spadnie śnieg. 

Kiedy będzie wiosna? Zgodnie z najnowszymi przewidywaniami mamy ją odczuć już w połowie marca. Nie będzie wtedy ciepło, ale bardzo słonecznie. W nocy temperatura wciąż będzie się wahać w granicach 0 stopni Celsjusza. Na wiosnę trzeba poczekać do świąt wielkanocnych. 

Najnowsze