Fala afrykańskich upałów w Polsce 2023 potwierdzona. To będzie 'najgorszy' dzień w roku

i

Autor: GERARD/REPORTER / EAST NEWS Fala afrykańskich upałów w Polsce 2023 potwierdzona. To będzie 'najgorszy' dzień w roku

POGODA

Fala afrykańskich upałów w Polsce 2023 pewniakiem. Nadchodzi "najgorszy" dzień

2023-06-12 14:32

Fala afrykańskich upałów nadciąga praktycznie do całej Europy! Długoterminowa prognoza pogody nie zostawia wątpliwości, że przed nami sporo ciepłych, słonecznych oraz bezdeszczowych dni i to już w najbliższej perspektywie. Praktycznie przez cały czerwiec towarzyszyć nam będzie słońce, więc warto z tego skorzystać. Jaka będzie pogoda w czerwcu 2023? Kiedy fala afrykańskich upałów? Poznajcie najnowsze przewidywania już teraz.

Spis treści

  1. Fala afrykańskich upałów w Polsce 2023 - kiedy?

Fala afrykańskich upałów w Polsce 2023 jednych ucieszy, a drugich zmartwi. W końcu nadejdą upalne dni, kiedy każdy dostanie więcej energii, w głowie będą tylko pozytywne myśli i w końcu będzie można naładować się mocnymi promieniami słońca. Jednak fala afrykańskich upałów 2023 to jednocześnie sporo kłopotów. Te główne związane są z uprawami, a rolnicy przez panującą suszę mogą nie być zadowoleni z ilości plonów. Dlatego też corocznie, to hiszpańscy meteorolodzy dzielą się swoimi radami i podpowiadają, co trzeba zrobić, by roślinność przetrwała najbardziej suche i gorące dni. Nic dziwnego, bo to właśnie w Hiszpanii latem temperatura często oscyluje w granicach 40 stopni Celsjusza. Choć, jak zajrzeliśmy w prognozę długoterminową dla Madrytu, to ciepło sięgające 30 stopni Celsjusza spodziewane jest dopiero na koniec lipca. W Polsce natomiast już w czerwcu trzeba się przygotować na duże ocieplenie. Eksperci nie mają wątpliwości i wskazują 'najgorszy' pod względem ciepła dzień w roku.

Margaret ostro skręca, przyspiesza i tańczy! Artystka zaskakuje piosenką "Tańcz głupia"

Te odkrywcze hity mają 20 lat! Pamiętacie wszystkie?

Fala afrykańskich upałów w Polsce 2023 - kiedy?

Afrykańskie upały w Polsce w przeszłości już się pojawiały. Głównie czerwiec 2019 roku był bardzo upalny, kiedy to w Poznaniu, Radzyniu, czy w Słubicach odnotowano od 38 do 38,3 stopni Celsjusza. Wcześniej, jeśli chodzi tylko o ten sam miesiąc, tak upalnie było w 2000 roku. Warto odnotować też, że w sierpniu 2015 i 2013 najwyższą temperaturę odnotowano we wsi Silniczka w województwie łódzkim oraz we wsi Ceber w świętokrzyskim. I w tym roku spodziewane są piekielne upały, jakich dawno nie było. Koniec maja ciepły, słoneczny i bezdeszczowy w całej Polsce - do 25 stopni Celsjusza w centrum i nawet 27 stopni Celsjusza na zachodzie. Pierwsze dni czerwca słoneczne, od 20 do 24 stopni Celsjusza. Nieco więcej chmur od 5 dnia tego miesiąca i możliwe przelotne opady deszczu. Po 10 czerwca powrót wysokich temperatur sięgających nawet 28 stopni Celsjusza we Wrocławiu, Zielonej Górze czy Zgorzelcu. Do 30 stopni Celsjusza w cieniu ciepło dojdzie po 20 czerwca i wtedy też możliwe są wyładowania atmosferyczne. Zapewne kilka razy otrzymacie alert RCB o potencjalnym zagrożeniu silnymi burzami.

Eksperci od pogody określają, że to właśnie po 20 czerwca, czyli w momencie rozpoczęcia kalendarzowego i astronomicznego lata będzie "najgorszy" pod względem temperatury dzień w tym roku. Oczywiście póki co, bo spodziewać się można, iż lipiec i sierpień będzie jeszcze gorętszy. Witamy lato już teraz!

Listen on Spreaker.