Jakie będzie lato 2023? Przed nami PIEKIELNE upały jakich dawno nie było!

i

Autor: Marek BAZAK/East News Jakie będzie lato 2023? Przed nami PIEKIELNE upały jakich dawno nie było!

Jakie będzie lato 2023? Przed nami PIEKIELNE upały jakich nie było!

2023-05-11 8:00

Pogoda na lato 2023 już jest! Eksperci z całej Europy nie mają wątpliwości i z czystym sumieniem na tę chwilę zapowiadają piekielne upały, jakich jeszcze nie było. Pierwsze wysokie temperatury mamy odczuć na przełomie kwietnia i maja, ale w czerwcu, lipcu oraz sierpniu prognozowane są rekordowe temperatury. Jakie będzie lato 2023? Najnowsze prognozy długoterminowe do sprawdzenia na naszej stronie!

Spis treści

  1. Jakie będzie lato 2023? Piekielne lato przed nami

Jakie będzie lato 2023? Taka pogody u jednych wywoła radość, szczęście i pozytywne nastawienie, a u drugich obawy przed suszą, czy dostępnością wody. Zdecydowanie ten drugi czynnik na poważnie trzeba brać pod uwagę i zacząć przygotowywać zapasy w beczkach, czy innych zbiornikach. Największe problemy mogą mieć rolnicy i znów w wyniku mniejszych plonów ceny mogą pójść w górę. Najnowsze doniesienia meteorologów odnośnie tego, jaka pogoda w lato 2023 będzie się utrzymywać w naszym kraju, nie pozostawiają wątpliwości. Choć trzeba dodać, iż cała Europa ma zmagać się z rekordowo wysokimi odczytami na termometrach. Narodowy serwis meteorologiczny w Wielkiej Brytanii, biorąc pod uwagę aktualnie układające się modele, ocenił, iż temperatura będzie średnio wyższa o 1,08 stopni Celsjusza C do 1,32 stopnie Celsjusza powyżej średniej z okresu 1850-2022. Eksperci od pogody zapowiadają iż lato 2023 będzie cieplejsze niż w 2022, 2021, 2020 i ogólnie gorętsze niż w siedmiu poprzednich latach. Tym samym jednym z najgorętszych w historii. Szacuje się, że do tej pory najcieplejszym rokiem od czasu rozpoczęcia pomiarów w był 2016. Wówczas meteorolodzy alarmowali, że winne temu jest zjawisko pogodowe znane jako El Nino. Podniosło ono globalne temperatury.

Zima 2023 - czy będzie jeszcze śnieg? TAKIEJ prognozy nikt się nie spodziewa!

ZRÓB FORMĘ NA LATO W 3 DNI | ESKA XD - Fit vlog #49

Jakie będzie lato 2023? Piekielne lato przed nami

Rekordowo ciepłe, bezdeszczowe, a co za tym idzie suche lato przed nami. Już w lipcu i sierpniu 2022 było bardzo gorąco, a w wielu częściach świata pobito rekordy temperatur. Co więcej mieliśmy do czynienia z niszczycielskimi pożarami, które nawiedziły Stary Kontynent, część Australii, a w Pakistanie czy Indiach odnotowano w maju temperatury przekraczające 50 stopni Celsjusza. Okazuje się, że nadchodzące wakacje będą jeszcze bardziej upalne, także w Polsce. Już w maju ma dotrzeć front upalnego powietrza i odczyty temperatur mają sięgać nawet 30 stopni Celsjusza. Jest to możliwe szczególnie biorąc pod uwagę aurę, jaką mieliśmy w święta Bożego Narodzenia. W wielu polskich miastach odnotowano od 13 do 18 stopni powyżej zera. Czerwiec i lipiec 2023 ma być suchy i jednocześnie bardzo ciepły. W związku z nagłym ociepleniem mają nasilić się również wyładowania atmosferyczne. Silne burze mogą spowodować ogromne zniszczenia. Naukowcy doszli do wniosku, że takie nietypowe temperatury występują w wyniku zmiany klimatu. Rządy niektórych państw robią wszystko, by ograniczyć emisje ciepła, która ich zdaniem jest winna pogodowym anomaliom. 

To jakie będzie lato w Polsce 2023 będzie bardziej wiadome w okolicach kwietnia. Wówczas pojawią się bardziej szczegółowe prognozy. Choć już teraz niektórzy eksperci wnioskują, iż tego lata padnie rekord temperatury wszech czasów. BBC uważa, że rosnące temperatury doprowadzą do katastrofalnych skutków dla ludzi i przyrody, w tym do dalszych susz, pustynnienia i chorób związanych z upałami.

Michael Schumacher widziany przez sąsiadów! Zdradzili dużą tajemnicę