Facebook wypłaci odszkodowania za awarię? Komu należą się pieniądze?

2019-03-18 10:56 M.C.
Facebook wypłaci odszkodowania za awarię. Komu należą się pieniądze?
Autor: LEON NEAL/AFP/East News Facebook

Miliony użytkowników na całym świecie miało 13 marca 2019 problemy z korzystaniem z serwisu! Globalna awaria Facebooka błyskawicznie stała się tematem numerem jeden w sieci. Przez błąd utrudnione było między innymi logowanie, dodawanie postów i rozmawianie na Messengerze. Okazuje się, że niektórym osobom może przysługiwać odszkodowanie za awarię serwisu! Kto może liczyć na pieniądze?

Facebook wypłaci odszkodowania za awarię! Serwis jeszcze nie zajął oficjalnego stanowiska w tej sprawie, ale taki scenariusz jest bardzo możliwy. Okazuje się bowiem, że błąd w serwisie nie tylko utrudnił wielu użytkownikom korzystanie z Facebooka, ale też naraził na spore straty. Przypomnijmy, że do globalnej awarii doszło 13 marca 2019. Internauci na całym świecie mieli trudności między innymi z logowaniem do Facebooka, korzystaniem z Messengera i publikowaniem postów.

Przeczytaj: Awaria Facebooka - czy to był atak hakerów?

Straty przez awarię Facebooka

Awaria z 13 marca została dość szybko naprawiona. Serwis zamieścił post na Twitterze, w którym przepraszał za problemy i wyjaśniał, jak doszło do sytuacji. Okazuje się, że całe zamieszanie zostało wywołane przez błędy podczas zmian konfiguracji serwerów.

Wciąż jednak nie rozwiązano kwestii osób, które straciły pieniądze na awarii Facebooka. 13 marca prawidłowo nie działał bowiem system, który umożliwia płatną promocję w serwisie.

Komu należą się pieniądze za awarię Facebooka?

Facebook umożliwia prowadzenie kampanii reklamowych w serwisie. Za zaplanowanie takiego działania marketingowego pobierane są pieniądze z konta podpiętego do usługi Facebooka. W trakcie awarii wiele reklam się nie wyświetliło, a niektóre osoby mogły mimo to zostać obciążone kosztami.

Zobacz
Google Doodle 18.03

Autor: Google

Kim był Seiichi Miyake? 18 marca Google Doodle postanowiło upamiętnić rocznicę jego urodzin. Kim był mężczyzna i z czego zasłynął? Z jego wynalazku korzysta się do dziś na całym świecie, w Polsce również. Już teraz na ESKA.pl przedstawiamy wam 5 faktów z życia wynalazcy dotykowych płyt chodnikowych.

Odszkodowania będą teraz najprawdopodobniejszym krokiem serwisu. Chodzić może zapewne o zwrot kosztów za nieopublikowane reklamy. Każdy, kto chce się o to ubiegać, powinien sprawdzić w menadżerze reklam na Facebooku, czy pobrano pieniądze z jego karty mimo błędów w wyświetlaniu reklam. Jeśli tak, należy się skontaktować z działem pomocy Facebooka.

Najnowsze