Facebook przewidzi twoje ruchy! Kontrowersyjna technologia pozbawi nas prywatności?

2018-12-13 11:27
Facebook i Instagram wprowadzają limit czasu w swoich aplikacjach! O co chodzi?
Autor: fot. CHRISTOPHE SIMON/AFP/EAST NEWS

Największy serwis społecznościowy na świecie chce przewidywać ruchy użytkownika! Na ESKA.pl przeczytacie o kontrowersyjnym pomyśle Facebooka.

Facebook przewidzi twoje ruchy! Tylko tak można skomentować plany największego serwisu społecznościowego na świecie. Serwis Buzzfeed dotarł do informacji o wniosku patentowym na technologię pozwalającą przewidywanie przyszłej lokalizacji każdego użytkownika. Ta wiadomość wywołuje kontrowersje - wiele osób może się obawiać, że Facebook pozbawi nas prywatności.

Facebook chce wiedzieć, gdzie będziesz

Serwis BuzzFeed dotarł do wniosku patentowego z maja 2017. Dotyczył on stworzenia technologii, która zdolna jest do przewidzenia naszych przyszłych ruchów na podstawie wcześniejszych lokalizacji i informacji o położeniu innych użytkowników. W praktyce oznaczałoby to przewidywanie tego, gdzie się znajdziemy. System dostarczałby informacji o naszym położeniu nawet wtedy, gdy bylibyśmy offline.

Rzecznik Facebooka komentuje znalezisko

Informacje o planach stworzenie takiej technologii wywołują kontrowersje. Wiele osób może bowiem uważać, że to zupełnie pozbawiłoby użytkowników prywatności.

Na ten temat wypowiedział się rzecznik Facebooka, Anthony Harrison. Powiedział on, że odkrycie informacji o wniosku patentowym nie powinny być traktowane jako rzeczywiste plany Facebooka. Podkreślał, że serwis często patentuje technologie, których nigdy nie wdraża.

Taylor Swift szuka stalkerów na koncertach z technologią rozpoznawania twarzy!

BuzzFeed pisze jednak, że nawet jeśli technologia nigdy nie wejdzie w życie, to plany Facebooka są dowodem na to, że serwis interesuje się technikami śledzenia użytkowników, które miałyby pomóc w tworzeniu bardziej spersonalizowanych reklam.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze