Facebook Protect - co to jest i o co chodzi? Jak włączyć i czym jest Facebook Protect?

2021-12-31 9:41
Facebook Protect - co to jest i o co chodzi? Jak włączyć i czym jest Facebook Protect?
Autor: Reporters / STG/REPORTER / EAST NEWS Facebook Protect - co to jest i o co chodzi? Jak włączyć i czym jest Facebook Protect?

Co to jest Facebook Protect? Jak włączyć i tym samym wstąpić do programu? Użytkownicy Facebooka zaakceptować nowe warunki bezpieczeństwa, by wciąż móc korzystać ze swojego konta w najpopularniejszym serwisie społecznościowym. Wiele osób otrzymało powiadomienia w tej sprawie. O co chodzi? Wyjaśniamy i podrzucamy instrukcję krok po kroku w jednym miejscu.

Spis treści

  1. Facebook Protect - co to jest?
  2. Facebook Protect - jak włączyć?

Facebook Protect - co to jest i o co chodzi? Zastanawiacie się czym jest Facebook Protect? Szukacie odpowiedzi w kwestii tego, jak włączyć Facebook Protect? Pytania te stały się bardzo aktualne na początku grudnia 2021, kiedy to użytkownicy aplikacji otrzymali powiadomienia na swój smartfon. Administratorzy ostrzegli, że trzeba włączyć specjalną ochronę, w przeciwnym razie utracisz dostęp do Facebooka. Początkowo można odnieść wrażenie i zastanowić się, czy komunikat jest prawdziwy. Otóż tak. Wysyłają go administratorzy serwisu w Stanach Zjednoczonych. Nie jest to oszustwo czy też scam. Tą wiadomość trzeba potraktować bardzo poważnie.

Sara James przed Eurowizją Junior w ESKA Live! [KONCERT]

Facebook Protect - co to jest?

Co to jest Facebook Protect? Użytkownicy, którzy otrzymali specjalne powiadomienia na swój telefon zadają sobie takie pytanie. My odpowiadamy! To nic innego, jak specjalny program, który ma uchronić grupy poszczególnych użytkowników. Chodzi głównie o osoby zajmujące w społeczeństwie ważne pozycje i pełniące ważne funkcje tj. polityk, dziennikarz, muzyk czy chociażby policjant. Chodzi o użytkowników, których profil jest często odwiedzany. Osoby, które kwalifikują się do programu Facebook Protect, zobaczą na Facebooku powiadomienia o zapoznanie się z programem i zarejestrowanie się. Program istnieje od 2019 roku, jednak w Polsce pojawił się w grudniu 2021 roku. 

Po co jest Facebook Protect? Społeczność za jego sprawą ma czuć się bezpieczna i pewna, że nikt niespodziewanie nie przejmie ich konta. 

Facebook Protect - jak włączyć?

Jak włączyć Facebook Protect? Jeśli otrzymacie powiadomienie to wystarczy kliknąć "włącz teraz", a następnie przejść przez kilka kroków procesu. Łącznie z weryfikacją. Natomiast, jeśli nie pojawiło się wam powiadomienie, to możecie przejść przez proces ręcznie. Wystarczy:

  • Wejść w ustawienia prywatności;
  • Później znaleźć pozycję Hasła i zabezpieczenia;
  • Następnie kliknąć w funkcję Facebook Protect. 
Facebook Protect - co to jest i o co chodzi? Jak włączyć i czym jest Facebook Protect?
Autor: Facebook Facebook Protect - co to jest i o co chodzi? Jak włączyć i czym jest Facebook Protect?
Sonda
Czy mógłbyś żyć bez Facebooka?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze