Facebook, Instagram i Whatsapp płatne? Ten pomysł podzieli internautów

i

Autor: pexels/Lisa Fotios

Facebook, Instagram i WhatsApp płatne? Ten pomysł podzieli internautów

2022-09-04 17:30

Meta wprowadza nowe, płatne funkcje. Kto będzie mógł z nich korzystać? Czy trzeba przygotować się na kolejne wydatki? Czy Facebook, Instagram i WhatsApp będa płatne? Ile będzie kosztowała miesięczna subskrypcja? Sprawdziliśmy!

Płatny Instagram? Czy za Facebooka będzie trzeba zapłacić? Co z WhatsAppem? Czy aplikacje nadal będą darmowe? Firma Meta zdecydowała się na odważny krok w stronę płatnych funkcji w usługach, z których łącznie korzystają miliardy użytkowników. Zgodnie z najnowszymi informacjami, został powołany specjalny zespół o nazwie New Monetization Experiences. Whatsapp, Facebook i Instagram doczekają się nowych płatnych funkcji. Warto podkreślić, że przychody Meta polegają w większości na reklamach. Choć nigdy pobieranie opłat od użytkowników nie było priorytetem firmy, to w jej usługach można znaleźć sporo płatnych funkcji. Jednak w najbliższym czasie, darmowy dostęp do aplikacji może przejść do historii.

TikTok wprowadza nową funkcję. Snapchat i Instagram mają podobną już od dawna

Będziesz płacić abonament za klimę w samochodzie! | ESKA XD - Prosto z salonu #54

Facebook, Instagram i WhatsApp - płatne?

Okazuje się, że administratorzy Facebooka już mogą pobierać opłaty za dostęp do zawartości ekskluzywnej. Z kolei WhatsApp, od części biznesów, pobiera opłaty za wysyłanie wiadomości do klientów, a Instagram dopiero co ogłosił płatne subskrypcje na dostęp do treści extra. Wiceprezes Meta ds. monetyzacji nadzorujący grupę, John Hegeman podkreślił, że firma nadal jest zaangażowana w rozwijanie swojej działalności reklamowej i że nie ma planów, aby ludzie płacili za wyłączanie reklam w swoich aplikacjach. Meta będzie rozwijać biznes reklamowy i skupi się raczej na nowych możliwościach w ramach platform.

TikTok niczym Instagram. Do aplikacji zawita nowa funkcja!

Myślę, że widzimy możliwości tworzenia nowych rodzajów produktów, funkcji i doświadczeń, za które ludzie byliby gotowi zapłacić i za które byliby podekscytowani.

Facebook, Instagram i WhatsApp - opłaty

Opłaty mają pozwolić na wprowadzenie nowych funkcji. Według firmy, ma to być szansa na dywersyfikację przychodów, a przy okazji na stworzenie nowych, jakościowych usług. Jedno jest pewne. Gdyby okazało się, że Facebook, Instagram i WhatsApp będą aplikacjami, za które trzeba będzie płacić, to liczba ich użytkowników mocno by się zmniejszyła.

Czy Facebook jest płatny?

Nie, Facebook nie jest płatny. Pobierane są tylko opłaty od reklamodawców za wyświetlanie reklam w aplikacjach i różnych rozwiązaniach Facebooka. W ten sposób wszyscy mogą korzystać z niego bez ponoszenia opłat za dostęp.

Instagram - płatne subskrypcje

Firma Meta ogłosiła, że w przypadku Instagrama, za sprawą płatnych funkcji, twórcy będą mogli prezentować takie rzeczy tylko dla subskrybentów jak:

  • posty,
  • transmisje,
  • rolki,
  • dedykowane czaty/grupy do 30 osób do komunikacji z autorem.
Sonda
Czy Facebook, Instagram i Whatsapp powinny być płatne?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE