Facebook: atak na polskich użytkowników. Uważaj na wiadomości z 'typuj wyniki'!

2020-07-07 13:33 EK
Facebook
Autor: pixabay.com Facebook

Na Facebooku coraz częściej dochodzi do ataków hakerskich oraz przykrych sytuacji, związanych z bezpieczeństwem użytkowników. To nie tylko stresuje internautów, ale niekiedy może nawet bardzo denerwować. O co chodzi z nowymi wiadomościami 'typuj wyniki', które są rozsyłane przez naszych znajomych? Odpowiedź poznacie poniżej.

Facebook jest bez wątpienia jednym z najpopularniejszych serwisów internetowych. Składa się na to przede wszystkim funkcjonalność platformy. Za jej pośrednictwem użytkownicy nie tylko się kontaktują, ale mogą obserwować co dzieje się u ich dawnych znajomych i nie tylko. Facebook to także narzędzie, które wykorzystują gwiazdy oraz marki do promocji. Twórcy serwisu codziennie prężnie działają, aby spełniał on oczekiwania swoich odbiorców. Niestety cykliczne aktualizacje czasami podbijają serca internautów, ale niekiedy również mocno denerwują. Dodatkowo co jakiś czas słyszy się o przykrych atakach hakerskich, które dotykają użytkowników Facebooka. Mogą one nie tylko zainfekować nasz sprzęt, ale również ukraść dane do logowania lub nawet dane do konta bankowego.

Przymusowa akceptacja regulaminu, rozsyłane linki z wirusem, a teraz wiadomości typuj wynik. O co chodzi? Na co dokładnie muszą uważać użytkownicy Facebooka, aby nie wpaść w tarapaty?

Facebook - typuj wyniki

Wiadomości z ukrytym wirusem na Facebooku to żadna nowość, dlatego użytkownicy muszą po raz kolejny bardzo uważać! Jeśli w najbliższych dniach otrzymasz od znajomego wiadomość typu Hej, oddasz głos na mnie - typuj wyniki.eu? Bardzo tego potrzebuję. Dziękuję to w żadnym wypadku nie klikaj tego linku i nie wchodź na tę stronę! Mimo iż wiadomość wygląda całkiem niewinnie, jest naprawdę niebezpieczna. Osoby odpowiedzialne za atak w istocie chcą wyłudzić dane do logowania do konta na Facebooku. Pewnie zastanawiacie się w jakim celu hakerzy kradną dane. Otóż w taki sposób łatwiej jest im dopuścić się do wielu przestępstw oraz wyłudzeń. Uważajcie!

Jak obrabiać zdjęcia na Instagram w ciekawy sposób!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze