Eurowizja to niebezpieczny konkurs? Zwyciężczyni proponuje zmiany!

2020-02-27 15:38 MK
Netta
Autor: AP/EAST NEWS

Konkurs Piosenki Eurowizji dla wielu milionów osób największe muzyczne święto. Co roku, kilkadziesiąt krajów deklaruje udział w imprezie i wysyła swoich reprezentantów, którzy śpiewają autorskie piosenki przed publicznością złożoną z całego świata. Czy Eurowizja ma jednak same zalety dla biorących w niej udział artystów? Zwyciężczyni Eurowizji 2018 Netta ma wątpliwości i proponuje zmiany. Szczegóły na ESKA.pl.

Eurowizja to konkurs, których od chwili powstania cieszy się niesłabnącą popularnością. To właśnie na eurowizyjnej scenie swoje wielkie kariery rozpoczęli między innymi szwedzki zespół ABBA, kanadyjska wokalistka Celine Dion oraz Edyta Górniak, która w 1994 roku zajęła dla naszego kraju drugie miejsce.

Co roku, artyści z całej Europy oraz Australii starają się o to, by móc reprezentować swój kraj na Konkursie Piosenki Eurowizji. To nie tylko wielki prestiż, ale i promocja. W tym roku, chęć wzięcia udziału w Eurowizji 2020 zadeklarowało aż 41 krajów, w tym również Polska. Jak wiadomo, reprezentować nas będzie zwyciężczyni programu The Voice of Poland - Alicja Szemplińska, dla której numer Empires napisali twórcy eurowizyjnego hitu Viki Gabor, czyli Dominic Buczkowski-Wojtaszek i Patryk Kumór.

Czy Eurowizja jest jednak tak fantastycznym wydarzeniem, jak nam się wydaje? Zwyciężczyni Konkursu Piosenki Eurowizji 2018 twierdzi, że nie do końca. Chodzi przede wszystkim o niezdrową rywalizację między uczestnikami.

Eurowizja - Netta

W wywiadzie dla Onet.pl, Netta została zapytana, czy wzięłaby ponownie udział w konkursie, który zapewnił jej sławę na całym świecie. Wykonawczyni eurowizyjnego hitu Toy zaskoczyła jednak wszystkich swoją odpowiedzią. Otóż, była ona jednoznaczna - nie. Artystka stwierdziła, że cały czas towarzyszyła jej chęć rywalizacji, aniżeli dobrej zabawy. - Uważam, że Eurowizja niszczy muzyków. Może formuła powinna być nieco zmieniona i zamiast nastawiać uczestników przeciwko sobie, powinna ich łączyć w duety? - przyznała. Jesteście zaskoczeni tą wypowiedzią?

Najnowsze