Eurowizja Junior 2020 znowu w Polsce! Poznaliśmy miasto?

2020-02-25 11:23 MK
Viki Gabor
Autor: Alexey Vitvitsky/SPUTNIK Russia/East News

Finał The Voice Kids 3 przyniósł nam wiele emocji, nie tylko związanych z wyborem zwycięzcy. Tuż przed ogłoszeniem wyników, prezes Jacek Kurski zdradził, że dokłada wszelkich starań, by Polska ponownie była organizatorem Eurowizji Junior. Wszystko wskazuje na to, że wybrane zostało już nawet miasto, w którym odbędzie się impreza. Więcej szczegółów na ESKA.pl.

Eurowizja Junior 2020 w Polsce? Wszystko na to wskazuje! Tuż po zwycięstwie Viki Gabor na Eurowizji Junior 2019 w Gliwicach, wielu polskich fanów konkursu pokładało nadzieję w tym, że Polska ponownie będzie jego gospodarzem. Organizacja show była bowiem na bardzo wysokim poziomie, oglądalność najwyższa od lat, a prezes Telewizji Polskiej zapowiedział, że na pewno zgłosi nasz kraj do listy chętnych na zorganizowanie wydarzenia.

W przypadku Konkursu Piosenki Eurowizji, w którym udział biorą starsi wokaliści, gospodarzem imprezy jest zawsze zwycięski kraj, natomiast gdy mówimy o Eurowizji Junior, takiej gwarancji nie ma. Szanse na zorganizowanie przez Polskę kolejnego show od początku były jednak bardzo wysokie. Słowa Jacka Kurskiego wypowiedziane na finale The Voice Kids 3 jeszcze mocniej utwierdziły fanów Eurowizji w przekonaniu, że Polska ponownie będzie miejscem, do którego zjadą się młodzi artyści z całego świata.

- Czy chcecie, żeby Polska raz jeszcze była organizatorem Eurowizji Junior? W takim razie, ja się biorę do roboty! A wy słuchajcie komunikatów Telewizji Polskiej w ciągu najbliższych dni - przyznał na żywo.

Eurowizja Junior 2020 - gdzie?

Jak podaje Wyborcza, wszystko wskazuje na to, że Eurowizja Junior 2020 odbędzie się w Krakowie. Już podczas konferencji w Gliwicach, Viki Gabor zapytana o to, gdzie jej zdaniem powinna odbyć kolejna edycja konkursu, artystka wskazała swój rodzinny Kraków. Zgodnie z informacjami podawanymi przez serwis, impreza ma mieć miejsce w Tauron Arenie. O szczegółach powinniśmy dowiedzieć się niebawem!

Najnowsze