Lanberry chce na Eurowizję! Napisała już piosenkę. Jak brzmi?

2021-03-18 11:27 Adrian Rybak
Eurowizja. Lanberry chce jechać na konkurs
Autor: Youtube.com/Lanberry

Eurowizja jest na ustach Polaków od kilku dni. W tym roku reprezentantem Polski będzie Rafał Brzozowski. Decyzja TVP spotkała się z dużą krytyką ze strony internautów. Tymczasem inna polska artystka wyraziła chęć wyjazdu na Eurowizję. Co więcej, ma już nawet gotową piosenkę, która czeka na odpowiedni moment. Mowa o Lanberry, która w eurowizyjnym świecie ma już ogromne osiągnięcia.

Eurowizja to konkurs, którego Polska jeszcze nigdy nie wygrała. Mamy jedynie osiągnięcia w wersji dla dzieci. W tym roku TVP jako polskiego reprezentanta wybrała Rafała Brzozowskiego, co spotkało się z dużym hejtem. Wybór skrytykowała między innymi Elżbieta Zapendowska. Fani Eurowizji są zawiedzeni decyzją, tym bardziej, że popularna artystka wyraziła chęć udziału. Mowa o Lanberry, która znana jest z takich piosenek jak Plan Awaryjny czy Ostatni Most, ma już nawet gotową piosenką na konkurs. Jak powiedziała, jest kolorowa, ponieważ postawiła na zabawę. Niestety w tym roku nie uda jej się pojechać. - Myślę o Eurowizji, napisałam nawet piosenkę na tę okazję, ale wiemy już, że reprezentantem Polski będzie ktoś inny. Życzę powodzenia Rafałowi - powiedziała w rozmowie z agencją Newseria Lifestyle. Wiele osób nie wie, że Lanberry ma już osiągnięcia w eurowizyjnym świecie. Jakie?

Rafał Brzozowski zaśpiewa The Ride na Eurowizji 2021!

Lanberry i jej osiągnięcia na Eurowizji

Choć artystka do tej pory nie pojawiła się na eurowizyjnej scenie, dwie piosenki jej autorstwa zwyciężyły konkurs dla dzieci. Lanberry razem z Patrykiem Kumórem i Dominikiem Buczkowskim-Wojtaszkiem pisała piosenki dla Roksany Węgiel i Viki Gabor, z którymi wygrały Eurowizję Junior. Z tego powodu wiele osób liczy, że udział Lanberry w konkursie dla dorosłych także mógłby przynieść wygraną. Piosenkarka próbowała już dostać się na Eurowizję. W 2017 roku wzięła udział w Krajowych Eliminacjach z piosenką Only Human. Wtedy preselekcje wygrała jednak Kasia Moś.

Eurowizja 2021 - kto wygra?

Według ekspertów największe szanse na wygraną w tym roku mają piosenki ze Szwajcarii, Malty i Bułgarii. A jakie typy ma Lanberry? - Moim faworytem w tym roku jest reprezentant Litwy. Mam także pozytywny i osobisty stosunek do reprezentantów Finlandii - zespołu Blind Channel, ponieważ byłam przewodniczącą polskiego jury, które brało udział w fińskich preselekcjach. Trzymam kciuki za chłopaków - zadeklarowała.

Najnowsze