Maja Krzyżewska

i

Autor: Screen/Youtube/@Bądźmy Razem.TVP Maja Krzyżewska reprezentantką Polski Eurowizji Junior 2023

Eurowizja Junior 2023

Eurowizja Junior 2023 - piosenka Polski będzie hitem? "I Just Need A Friend" ma szansę podbić Europę!

2023-09-24 18:18

Maja Krzyżewska jest polską reprezentantką w konkursie Eurowizji Junior 2023, która we Francjii wykona utwór "I Just Need A Friend". Ta bardzo emocjonująca i wpadająca w ucho piosenka ma duże szanse stać się prawdziwym hitem Eurowizji. W sieci już spotkała się z dobrym odbiorem nie tylko wśród Polaków, ale także wśród zagranicznych słuchaczy.

W niedzielę 24 września 2023 odbyły się preselekcje do 21. edycji Eurowizji Junior. W ścisłym finale zmierzyli się Leon Olek oraz Maja Krzyżewska. Oboje wykonali tę samą piosenką - "I Just Need A Friend". To numer stworzony specjalnie na międzynarodowy konkurs. A we Francji wykona go zwyciężczyni preselekcji - Maja Krzyżewska - która w SMS-owym głosowaniu widzów zajęła zaszczytne pierwsze miejsce.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Eurowizja Junior 2023 - Maja Krzyżewska reprezentantką Polski! Tak zaprezentowała się w preselekcjach

Roksana Węgiel o hejcie na nią i Viki Gabor. Miała bardzo ciężki czas!

"I Just Need A Friend" to piosenka, która ma szansę stać się hitem!

21. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci odbędzie się w niedzielę 26 listopada 2023 w Nicei. Tegorocznym hasłem wydarzenia jest "Heroes", a w konkursie pojawi się 16 reprezentantów z całej Europy. Znamy już większość piosenek naszych rywali i możemy śmiało powiedzieć, że na tę chwilę "I Just Need A Friend" jest mocnym numerem, a być może nawet faworytem w walce o główną wygraną.

Twórcami piosenki "I Just Need A Friend" są: Patryk Kumór, Dominic Buczkowski-Wojtaszek oraz Carla Fernandez. Utwór jest podzielony na fragmenty śpiewane po polsku i po angielsku. Podobnie, jak w przypadku "Anyone I Want To Be", z którym Roksana Węgiel zwyciężyła w 2018 roku w Mińsku. "I Just Need A Friend" to numer, który posiada duży ładunek emocjonalny i piękny test, które mogą porwać oczarować publiczność. Oprócz tego, temat przewodni "Heroes" został w świetny sposób wykorzystany w piosence, ponieważ jest ona opowieścią o tym, iż przyjaciele to nasi najwięksi bohaterowie - są z nami zarówno w najlepszych, jak i słabszych chwilach.

Wow, Polsko, bardzo się cieszę, że Maja wygrała, jej głos jest po prostu niesamowity. Jeśli chodzi o tę piosenkę, naprawdę podoba mi się fakt, że jest to ballada, jest taka piękna. Polska w tym roku po raz kolejny będzie naprawdę wysoko!! - napisała internautka.

WOW! NIESAMOWICIE zaśpiewane!!! A piosenka cudowna. Wcześniej byłam za Leonem, ale jak usłyszałam wykonanie Mai, to nie miałam wątpliwości, że to właśnie Ona powinna nas reprezentować, a więc super, że się udało. NIESAMOWITA! Bardzo zasłużone zwycięstwo - czytamy dalej.

Polska publiczność będzie mocno wspierać Maję Krzyżewską. Mamy nadzieję, że dołączy do grono zwycięzców Eurowizji Junior. Trzymamy kciuki!