Eurowizja Junior 2022 - piosenka Hiszpanii podbija TikToka! Carlos Higes wygra konkurs?

2022-12-02 11:56
Eurowizja Junior 2022 - Hiszpania
Autor: TVE / junioreurovision.tv Carlos Higes z Hiszpanii wygra Eurowizję Junior 2022?

Eurowizja Junior będzie należała do Hiszpanii? To kraj, który już od kilku lat próbuje zdobyć drugie historyczne zwycięstwo. Blisko było w 2019 i 2020 roku. Teraz znów pojawią się w konkursie w roli jednych z faworytów. Ich reprezentantem jest Carlos Higes, a jego piosenka to prawdziwy hit na hiszpańskim TikToku! Czy to zapewni mu wsparcie rodaków?

Eurowizja Junior 2022 może być powodem do radości dla Hiszpanii. Nadawca publiczny RTVE zaczął poważnie traktować eurowizyjne konkursy. W 2019 i 2020 zajmowali 3. miejsce w edycjach dziecięcych. W 2022 stanęli na podium edycji dla dorosłych dzięki znakomitej Chanel i jej SloMo. Teraz chcą zgarnąć trofeum Eurowizji Junior 2022 i robią, co w ich mocy, aby to osiągnąć. Ich reprezentantem został 11-letni Carlos Higes, który był uczestnikiem hiszpańskiej wersji programu The Voice Kids. W Erywaniu zaśpiewa taneczny utwór Señorita. RTVE intensywnie promuje swoją kandydaturę. Reklamy i teledysk emitowane są między innymi podczas transmisji Mundialu 2022, a dodatkowo piosenka promowana jest na TikToku, gdzie już stała się viralem.

Eurowizja Junior 2022 - zasady głosowania. Jak głosować na Polskę?

Eurowizja Junior 2022 - najwięksi faworyci 20. edycji konkursu

Eurowizja Junior 2022 - Carlos Higes podbija TikToka!

Jak możemy zobaczyć w statystkach TikToka, piosenka Señorita została wykorzystana już kilka tysięcy razy. Filmiki z trendem do eurowizyjnej propozycji Hiszpanii wrzucają nie tylko dzieci i fani Eurowizji, ale także znani influencerzy oraz uczestnicy preselekcji do Eurowizji 2023. TikTok nie raz już wypromował eurowizyjnych artystów. Ostatnim takim przypadkiem jest pochodząca z Armenii Rosa Linn, której piosenka Snap podbiła świat. Czy właśnie to jest przepisem na sukces w dzisiejszych czasach i to Hiszpania wygra Eurowizję Junior 2022?

Laura Bączkiewicz idzie po wygraną! Tak brzmi oficjalna piosenka na Eurowizję Junior

Sonda
Czy Hiszpania wygra Eurowizję Junior 2022?

Eurowizja Junior 2022 - kiedy?

Kiedy odbędzie się Eurowizja Junior 2022? Po zeszłorocznym konkursie w Paryżu zdecydowano, że impreza ponownie odbędzie się w grudniu. Wcześniej dziecięcy konkurs zazwyczaj odbywał się w listopadzie. 20. edycja zagości w Armenii w niedzielę, 11 grudnia 2022.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze