Eurowizja Junior 2021 - logo

i

Autor: EBU / junioreurovision.tv

Eurowizja Junior 2021 w bożonarodzeniowej wersji? Takiego konkursu jeszcze nie było!

2021-08-24 15:09

Eurowizja Junior 2021 już zaczyna interesować fanów konkursu. Jeszcze kilka miesięcy temu emocjonowaliśmy się Eurowizją dla dorosłych, ale pojawiają się już pierwsze wiadomości na temat dziecięcej wersji. Organizatorzy zaprezentowali oficjalne logo oraz hasła konkursu. Okazuje się, że czeka nas wydarzenie w świątecznym klimacie!

Eurowizja Junior 2021 to wydarzenie, na która czeka mnóstwo osób. Wielu Polaków zdecydowanie woli Eurowizję dla dzieci, ponieważ tam Polska odnosi większe sukcesy. Przypominamy, że w 2018 i 2019 roku zwyciężyliśmy dzięki Roksanie Węgiel i Viki Gabor. Polska stała się pierwszym krajem w historii, który wygrał Eurowizję Junior dwa razy z rzędu. Z tego powodu wszyscy mają duże oczekiwania co do kolejnego reprezentanta. Tego poznamy już wkrótce. Podobnie jak w poprzednich latach wybór zostanie dokonany w Szansie na sukces. Pisaliśmy o tym TUTAJ. Teraz Europejska Unia Nadawców zaprezentowała logo oraz slogan Eurowizji 2021. Okazuje się, że w tym roku utalentowane dzieci będą walczyły o wygraną w świątecznym klimacie.

Eurowizja Junior 2020 - najbardziej wzruszające momenty konkursu

Eurowizja Junior 2021 - logo i slogan

"Imagine the City of Light! Imagine Christmas! Imagine together!" - tak Europejska Unia Nadawców prezentuje Eurowizję Junior 2021. Zaprezentowano także logo. Jest to gwiazda, która pozostawia światło tworzące kształt, który przypomina zarówno choinkę, jak i Wieżę Eiffla. Oznacza to, że na tegorocznym konkursie pojawią się nawiązania do Bożego Narodzenia. Warto jednak zaznaczyć, że dzieci wciąż będą śpiewać zwykłe piosenki, a nie świąteczne.

Eurowizja Junior 2021 - kiedy i gdzie?

Eurowizja Junior 2021 w tym roku odbędzie się nieco później niż zwykle. Jako termin konkursu wyznaczono dopiero 19 grudnia. Gala została przesunięta z listopada na grudzień z powodów epidemiologicznych. Konkurs odbędzie się we Francji, w paryskiej sali koncertowej La Seine Musicale.