Eurowizja Junior 2021 - logo

i

Autor: EBU / junioreurovision.tv

Eurowizja Junior 2021 - ceremonia otwarcia odwołana! Fani zaskoczeni rozwiązaniem

2021-12-09 13:06

Eurowizja Junior 2021 już 19 grudnia. Oznacza to, że do wielkiego wydarzenia zostało już niewiele dni. Zawsze tydzień eurowizyjny rozpoczyna się uroczystą ceremonią otwarcia. W tym roku wszystko już było gotowe na ten event, ale ostatecznie został on odwołany z powodu pandemii. Organizatorzy wpadli jednak na pewien pomysł.

Eurowizja Junior 2021 - ceremonia otwarcia odwołana! Fani zaskoczeni rozwiązaniem. Eurowizja Junior 2021 nadchodzi wielkimi krokami. Kolejny raz najbardziej utalentowane z krajów europejskich zjawią się w jednym mieście, aby zawalczyć o wygraną dla swojego państwa. W tym roku udział weźmie 19 reprezentacji. To znaczny wzrost liczby uczestników w stosunku do roku poprzedniego, kiedy w stawce było zaledwie 12 państw. Polskę w tym roku reprezentować będzie zwyciężczyni ostatniej edycji programu The Voice Kids - Sara James. Nastolatka zaśpiewa piosenkę Somebody. Czy uda jej się wygrać? Przekonamy się wkrótce. Zbliża się już jednak tydzień eurowizyjny, który zawsze rozpoczyna ceremonia otwarcia. Pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany organizatorów i musieli znaleźć nowe rozwiązanie.

Eurowizja Junior 2021 - kiedy Sara James jedzie do Paryża? Kiedy są próby przed konkursem?

Sara James przed Eurowizją Junior w ESKA Live! [KONCERT]

Eurowizja Junior 2021 - ceremonia otwarcia

Ceremonia otwarcia w Paryżu miała odbyć się w poniedziałek 13 grudnia, a pojawić się na niej mieli wszyscy uczestnicy oraz publiczność. Tak się jednak nie stanie. Z powodu pandemii koronawirusa ceremonia zostanie zorganizowana w formie wirtualnej. Oznacza to, że trzeba zapomnieć o tradycyjnej paradzie flag. Wydarzenie będzie można obejrzeć na YouTube na kanale Junior Eurovision Song Contest.

Eurowizja Junior 2021 - kiedy i gdzie?

Eurowizja Junior 2021 w tym roku odbędzie się nieco później niż zwykle. Jako termin konkursu wyznaczono 19 grudnia. Konkurs odbędzie się we Francji, w paryskiej sali koncertowej La Seine Musicale. Miejsce wydarzenia wynika z tego, że Francja wygrała Eurowizję Junior 2020, która odbyła się w Warszawie.