Eurowizja Junior 2020 - zasady wyboru polskiego reprezentanta znane! Kiedy go poznamy?

Viki Gabor
Autor: screen z TVP VOD

Przed nami emocje związane z wyborem reprezentanta na Eurowizję Junior 2020. Już niebawem, bo we wrześniu, dowiemy się, który z polskich artystów młodego pokolenia dostanie szansę na zaprezentowanie się przed europejską publicznością. Jak będą wyglądały preselekcje? Ilu uczestników weźmie w nich udział? O szczegółach przebiegu specjalnej edycji programu Szansa na Sukces przeczytacie na ESKA.pl.

Eurowizja Junior 2020 - reprezentant Polski już niebawem zostanie wybrany! Zgodnie z informacjami, jakie Viki Gabor przekazała podczas wyjątkowego show Eurowizja. Światło dla Europy, tegoroczna odsłona Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci odbędzie się już 29 listopada 2020 roku, a jej hasłem przewodnim będzie zdanie Move the World. Im bliżej tej wyczekiwanej przez wielu daty, tym więcej poznajemy szczegółów dotyczących wyboru polskiego artysty, który będzie walczył o trzecie zwycięstwo dla naszego kraju. Przypomnijmy, że ostatnie lata były bardzo dobre dla Polski. W 2018 roku wygrała Roksana Węgiel, a rok później Viki Gabor. W trwającej ponad 17 lat historii konkursu żaden inny kraj nie zwyciężył dwa razy z rzędu.

Wszyscy zastanawiają się, kto będzie reprezentował Polskę podczas Eurowizji Junior 2020. Organizatorzy zdecydowali się na wyłonienie kandydata w ten sam sposób, co rok temu. Mianowicie, poprzez udział w programie Szansa na Sukces. Telewizja Polska opublikowała na stronie internetowej wszystkie najważniejsze szczegóły.

Marcin Maciejczak nie pojedzie na Eurowizję Junior 2020!

Eurowizja Junior 2020 - reprezentant Polski

Zgodnie z podawanymi przez TVP informacjami, pierwszy odcinek Szansy na Sukces zobaczymy już 6 września. Specjalna edycja programu ma być podzielona na trzy części. W każdej z nich zaprezentuje się siedmiu wykonawców. Poczynania młodych talentów oceniać będą jurorzy. W finale zmierzą się ze sobą zwycięzcy każdego z trzech odcinków. Zaśpiewają dwie piosenki, w tym tę, która powstała specjalnie z myślą o Eurowizji. O tym, kto będzie reprezentował Polskę dowiemy się 27 września.

Najnowsze