Eurowizja Junior 2020 odwołana? Jest odpowiedź TVP!

2020-09-24 15:06 Maksymilian Kluziewicz
Viki Gabor
Autor: Alexey Vitvitsky/SPUTNIK Russia/East News

Już niewiele czasu dzieli nas od startu największego widowiska muzycznego tego roku, jakim bez wątpienia jest Eurowizja Junior 2020. W specjalnym komunikacie Telewizja Polska odniosła się do stanowiska Rady Programowej TVP, której członkowie uważają, że konkurs jest sprzeczny z obowiązującym regulaminem. Czy show się odbędzie? Szczegóły na ESKA.pl.

Eurowizja Junior 2020 odwołana? Telewizja Polska opublikowała specjalne oświadczenie w sprawie zarzutów kierowanych względem organizacji tego wydarzenia muzycznego. Gdy Viki Gabor wywalczyła historyczne zwycięstwo dla naszego kraju, a następnie podczas koncertu Światło dla Europy potwierdziła, że kolejna odsłona konkursu ponownie odbędzie się w Polsce, wszyscy byli bardzo zadowoleni. Organizacja takiej imprezy to w końcu wielka promocja. Niestety, z czasem nad Eurowizją Junior 2020 zaczęły kłębić się ciemne chmury. Mianowicie, coraz więcej uczestników przekazywało informację o rezygnacji z udziału w konkursie wskutek pandemii koronawirusa, aż w końcu podjęto decyzję, że show odbędzie się, ale na innych zasadach. Reprezentanci poszczególnych krajów nie pojawią się w Polsce, tylko zaśpiewają online.

Kolejny problem pojawił się na niewiele ponad dwa miesiące przed rozpoczęciem imprezy. Jak podaje serwis Gazeta.pl, Rada Programowa TVP zgłosiła sprzeciw wobec kontynuowania przez TVP S.A. współpracy przy organizacji konkursu, jakim jest Eurowizja Junior. Powodem ma być treść artykułu 18., w którym istnieje zapis zabraniający rozpowszechniania audycji, która zagraża fizycznemu, psychicznemu lub moralnemu rozwojowi małoletnich. Co na to Telewizja Polska?

Marcin Maciejczak nie pojedzie na Eurowizję Junior 2020!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Eurowizja Junior 2020 odwołana? Znamy odpowiedź TVP!

Na reakcję ze strony Telewizji Polskiej nie trzeba było długo czekać. W środę wieczorem, 23 września 2020 roku, na oficjalnej stronie internetowej pojawiło się oświadczenie, w którym stacja potwierdziła, że impreza odbywa się zgodnie z zasadami etyki Europejskiej Unii Nadawców, czyli głównego organizatora.

Telewizja Polska S.A. informuje, że Międzynarodowy Konkurs Piosenki Eurowizji Junior, współorganizowany przez TVP S.A. oraz Europejską Unię Nadawców (EBU) odbywa się w zgodzie z zasadami wyrażonymi w dokumencie Junior Eurovision Code of Ethics. (...) Naczelną zasadą jego organizacji jest promowanie kreatywnego rozwoju i dobra dzieci. Dla większości młodych uczestników jest on ponadto ogromną szansą do rozpoczęcia kariery wokalnej - napisano w oświadczeniu.

Eurowizja Junior 2020 odbędzie się 29 listopada w Warszawie. Wydarzeniu przyświeca hasło Move the World. Niedawno w sieci pojawił się spot reklamowy, w którym główną rolę zagrała Viki Gabor. Na ten moment nie wiemy, kto będzie reprezentował nasz kraj. O tę możliwość starają się: Lena Marzec, Agata Serwin oraz Ala Tracz.

Najnowsze