Eurowizja Junior 2020 - kolejność występów to dobra wiadomość dla Polski! Mamy spore szanse na wygraną?

2020-11-29 15:22 Ewelina Kulasza
Ala Tracz
Autor: Mateusz Jagielski/East News

W poniedziałek 23 listopada miała miejsce oficjalna ceremonia otwarcia Eurowizji Junior 2020. Podczas tego wydarzenia towarzyszyły wszystkim niesamowite emocje! Ogłoszono między innymi kolejność występów niedzielnej gali. Kto ma największe szanse na wygraną? Która wystąpi Ala Tracz? O szczegółach przeczytacie na ESKA.pl.

Spis treści

 1. Eurowizja Junior 2020 - która wystąpi Polska?
 2. Eurowizja Junior 2020 - kolejność występów

Eurowizja Junior 2020 - kolejność występów. Zeszłoroczna wygrana Polski na Eurowizji Junior przez Viki Gabor sprawiła, że nasz kraj ponownie miał pierwszeństwo przy organizacji muzycznego konkursu dla dzieci. W tym roku wydarzenie odbędzie się nie w Gliwicach lecz w Warszawie i ze względu na pandemię będzie miało trochę inny przebieg. Już 29 listopada poznamy następcę Viki Gabor. Zanim jednak nadejdzie ten dzień, widzowie mieli okazję zobaczyć niedawno oficjalną ceremonię otwarcia Eurowizji Junior. W poniedziałek 23 listopada odbyła się transmisja hucznego otwarcia. W trakcie tego wydarzenia, widzowie mieli okazję poznać wszystkich uczestników konkursu, a także usłyszeć hymn - Move The World, który wykonała zeszłoroczna laureatka Eurowizji Junior- Viki Gabor.

Ceremonię otwarcia poprowadził Mateusz Szymkowiak. Przypomnijmy, że 29 listopada podczas Eurowizji Junior 2020 reprezentować nasz kraj będzie Ala Tracz z piosenką I'll Be Standing. Czy Polska ma szansę na wygraną? Kto wystąpi jako pierwszy podczas konkursu, a kto jako ostatni?

Eurowizja Junior 2020 - która wystąpi Polska?

Podczas ceremonii otwarcia została wylosowana kolejność występów młodych uczestników na finale Eurowizji Junior 2020. Która wystąpi Ala Tracz? Podczas Eurowizji Junior 2020 pierwszym krajem, który się zaprezentuje będą Niemcy. Polska wystąpi w połowie jako szósta, natomiast jako ostatni kraj, który zaprezentuje się podczas muzycznego konkursu będzie Francja. Kolejność pozostałych krajów została ustalona przez producentów wydarzenia później, tak aby każdy miał dogodne warunki do zaprezentowania się. Poniżej znajdziecie dokładną listę.

Przypomnijmy, że w 2018 roku Polska występowała w konkursie jako ostatnia, a rok później w 2019 roku jako jedenasta na dziewiętnastu uczestników. Jak widać taka kolejność jest dla nas mocno szczęśliwa. Czy w tym roku szczęście z wylosowaną kolejnością dopisze również Ali Tracz? Ala wystąpi w połowie Eurowizji Junior 2020 więc są duże szanse, że jurorzy dobrze ją zapamiętają! Przypomnijmy, że głosowanie na faworyta trwa od piątku 27 listopada.

Eurowizja Junior 2020 - kolejność występów

 1. NIEMCY: Susan - Stronger With You
 2. KAZACHSTAN: Karakat Baszanowa - Forever
 3. HOLANDIA: Unity - Best Friends
 4. SERBIA: Petar Aničić - Heartbeat
 5. BIAŁORUŚ: Arina Piechtieriewa - Aliens
 6. POLSKA: Ala Tracz - I’ll Be Standing
 7. GRUZJA: Sandra Gadelia - You Are Not Alone
 8. MALTA: Chanel Monseigneur - Chasing sunsets
 9. ROSJA: Sofia Fieskowa - Moj Nowyj Dien
 10. HISZPANIA: Solea - Palante
 11. UKRAINA: Oleksandr Bałabanow - Widkrywaj
 12. FRANCJA: Valentina - J’imagine
Ala Tracz reprezentantką Polski na Eurowizji Junior 2020!
Najnowsze