Eurowizja Junior 2020 - głosowanie online zmienione. Czy przez to Polska nie wygra?

Eurowizja Junior 2020 - głosowanie online zmodyfikowane! Przez tę zmianę Polska nie wygra?
Autor: TVP Eurowizja Junior 2020 - głosowanie online zmodyfikowane! Przez tę zmianę Polska nie wygra?

Eurowizja Junior 2020 zbliża się wielkimi krokami. Europejska Unia Nadawców postanowiła wprowadzić zmiany w odczytywaniu wyników i nie tylko. Czy zmienia się coś, jeśli chodzi o głosowanie online, czyli mocny atut polskich internautów? Nowe zasady przybliżamy na ESKA.pl.

Spis treści

 1. Eurowizja Junior 2020 - zasady głosowania
 2. Eurowizja Junior 2020 - zmiany głosowanie online
 3. Eurowizja Junior 2020 - kto bierze udział?

Eurowizja Junior 2020 - głosowanie online zmienione, ale czy na tyle, by Polska nie miała szans wygrać? Internauci od kilku tygodni zastanawiają się, czy Europejska Unia Nadawców zmodyfikuje zasady oraz regulamin w taki sposób, by nasz kraj nie wygrał trzeci rok z rzędu. Zdaniem widzów Eurowizji mogłoby to wpłynąć na popularność konkursu w pozostałych krajach. Są to oczywiście spekulacje, bo wszystko odbywa się w duchu fair play i zawsze wygrywa najlepszy. Największą siłą polskich internautów jest oczywiście głosowanie na swój kraj. Ta możliwość wywołuje spore kontrowersje. 

Eurowizja Junior 2020 - zasady głosowania

Zasady głosowania na Eurowizji Junior obowiązują od 2017 roku. Mowa o tym, że 50-procentowy udział w wynik mają krajowe komisje. Rok temu punkty z Polski przyznawali Piotr Kupicha, Kasia Moś oraz jej brat Mateusz. Drugie 50 procent głosów, to wynik wsparcia widzów. Klikają na swoich faworytów na specjalnie przygotowanej platformie internetowej. W tym roku głosowanie online rozpocznie się 27 listopada, a zakończy minutę przed rozpoczęciem konkursu, czyli 29 listopada o 16:59.

Eurowizja Junior 2020 - zmiany głosowanie online

Europejska Unia Nadawców postanowiła wprowadzić małą zmianę, jeśli chodzi o głosowanie online. Jak poinformował serwis eurowizja.org, internauci głosując będą teraz mogli wybrać tylko ulubioną trójkę. W poprzednich latach można było wybrać pięć utworów i na tyle właśnie oddać ważny głos. Wiele wskazuje na to, że zmiana została wprowadzona ze względu na mniejszą liczbę państw, które biorą udział w wydarzeniu. Co więcej, prezenter podczas łączenia na żywo podawał tylko najwyższą liczbę punktów ze swojego kraju. W tym roku każdy przedstawiciel jury z każdego kraju ma podać trzy oceny: 8, 10 i 12 punktów.

Najważniejsze w tym wszystkim jest jednak to, że na tę chwilę nie wprowadzono zmian związanych z głosowaniem na swój kraj. Polacy w ubiegłym roku pokazali swoją siłę, co nie spodobało się np. widzom Eurowizji Junior z Hiszpanii. Viki Gabor wygrała Junior Eurovision Song Contest 2019 z 278 punktami. Oddano łącznie 3,7 milionów ważnych głosów, co jest ogromnym sukcesem!

Eurowizja Junior 2020 - kto bierze udział?

Eurowizja Junior 2020 odbędzie się 29 listopada w Warszawie. Na nowych zasadach, ponieważ za pośrednictwem możliwości łączenia przez internet z poszczególnymi krajami. Hasło wydarzenia to Move The World, czyli Rusz Światem. Pomysł na ten slogan wziął się z tego, że dzieci marzą o wielkim sukcesie. Chcą być jak znani naukowcy, sportowcy, czy aktorzy. Najważniejsza jest jednak praca w grupie, bo razem można poruszyć świat. Idealnie w to hasło wpasowuje się Ala Tracz, czyli reprezentantka Polski na Eurowizji Junior. To właśnie 10-letnia wokalistka powalczy o trzecie z rzędu zwycięstwo dla naszego kraju. Zaśpiewa piosenkę I'll Be Standing, pod którą podpisuje się Gromee i jego małżonka Sara Chmiel-Gromala. Piosenka Polski na Eurowizję Junior opowiada o tym, że trzeba żyć na sto procent i cieszyć się każdym dniem. Najważniejsze, by się nie poddawać w spełnianiu marzeń i zawsze, nawet w trudnych momentach, dzielić się pozytywną energią

Z kim walczy Polska na Eurowizji Junior? Oto reprezentanci i piosenki ze wszystkich 13. państw:

 1. ARMENIA: Nieznany
 2. BIAŁORUŚ: Arina Piechtieriewa - Aliens
 3. FRANCJA: Valentina - J’imagine
 4. GRUZJA - Nieznany
 5. HISZPANIA: Solea - Palante
 6. HOLANDIA: Unity - Best Friends
 7. KAZACHSTAN: Karakat Baszanowa - Forever
 8. MALTA: Chanel Monseigneur - Chasing sunsets
 9. NIEMCY: Susan – Stronger With You
 10. POLSKA: Ala Tracz - I'll Be Standing
 11. ROSJA: Sofia Fieskowa - Moj Nowyj Dien (My New Day)
 12. SERBIA: Petar Aničić - Heartbeat
 13. UKRAINA: Oleksandr Bałabanow - Widkrywaj (Open)
Ala Tracz wygra Eurowizję Junior?! Roksana Węgiel szczerze o szansach Polski!
Najnowsze