Eurowizja Junior 2020 - Irlandia rezygnuje z udziału w konkursie! Dlaczego?

2020-09-16 9:46 Ewelina Kulasza
Eurowizja Junior
Autor: Lukasz Kalinowski/East News

Konkurs Piosenki Dla Dzieci zbliża się wielkimi krokami. Już 29 listopada, poznamy zwycięzcę Eurowizji Junior i następcę Viki Gabor. Kto nim będzie? Póki co, kraje wybierają swoich reprezentantów. Niestety z udziału w wielkim wydarzeniu zrezygnowała Irlandia. Jaki jest powód?

Eurowizja Junior 2020 - Irlandia rezygnuje z udziału w konkursie! Dlaczego? Konkurs Piosenki Dla Dzieci w tym roku będzie wyglądał nieco inaczej. Niestety wszystko przez pandemię, a także zdrowie i bezpieczeństwo najmłodszych uczestników. Organizatorzy wydarzenia zdecydowali, że w tym roku nie odbędzie się stacjonarnie jak było to do tej pory. Eurowizja Junior została przeniesiona do strefy online, a uczestnicy z innych krajów nie przyjadą do Warszawy. Każdy z nich nagra swój występ w studio, a następnie zostanie on wyemitowany w telewizji 29 listopada tego roku. Na ten moment uczestnictwo w Konkursie Piosenki Dla Dzieci potwierdziło 13 krajów, a lista wciąż pozostaje otwarta. Są to między innymi: Armenia, Białoruś, Francja, Gruzja, Hiszpania, Holandia, Kazachstan, Malta, Niemcy, Polska, Rosja, Serbia oraz Ukraina. 

Niestety z udziału w Eurowizji Junior 2020 zrezygnowała Irlandia. Przypomnijmy, że rok temu kraj ten reprezentowała Anna Kearney i finalnie znalazła się na 12. miejscu z 73 punktami. Dlaczego w tym roku Irlandia nie startuje w Konkursie? Znamy powód!

Marcin Maciejczak nie pojedzie na Eurowizję Junior 2020!

Eurowizja Junior 2020 bez Irlandii

Mimo iż tegoroczna Eurowizja Junior odbędzie się online, to na pewno będą towarzyszyć jej wielkie emocje. Konkursowi, który odbędzie się 29 listopada towarzyszy również slogan #MoveTheWorld – #RuszŚwiatem. Niestety w finale wielkiego wydarzenia nie zobaczymy Irlandii. Jaki jest powód? Otóż głównym powodem rezygnacji kraju z Konkursu jest fakt, że irlandzki rząd wydał oświadczenie, iż Irlandia znajduje się na Zielonej Liście, czyli jest krajem z najmniejszym ryzykiem epidemiologicznym. Na tej liście nie znalazła się jednak Polska, co niestety utrudniłoby Irlandczykom przyjazd do naszego kraju. Ich rezygnacja okazała się sporym zaskoczeniem, gdyż już w lutym zakończyły się tam preselekcje do Eurowizji Junior. Irlandia taką decyzję podjęła zanim ogłoszono, że Konkurs odbędzie się online. Mimo wszystko kraj ten ostatecznie potwierdził, że nie wystartuje w tegorocznym finale Eurowizji Junior ze względu na własne problemy strategiczne, które związane są z pandemią, jednak za rok wyrażają chęć powrotu do rywalizacji z innymi.

Najnowsze