Eurowizja 2021 ODWOŁANA? Ujawniono ciekawy plan na zorganizowanie konkursu!

Eurowizja 2021 ODWOŁANA? Ujawniono plan na zorganizowanie konkursu!
Autor: Robin Utrecht/REX / EAST NEWS Eurowizja 2021 ODWOŁANA? Ujawniono plan na zorganizowanie konkursu!

Eurowizja 2020 nie odbyła się w wyniku trudnej sytuacji epidemicznej. Fani konkursu obawiali się, że taka sama sytuacja dotknie przyszłoroczne wydarzenie. Tymczasem dobre wiadomości napłynęły ze Szwajcarii, gdzie znajduje się siedziba Europejskiej Unii Nadawców. O co dokładnie chodzi? Przekonajcie się sprawdzając szczegóły na ESKA.pl!

Spis treści

  1. Eurowizja Junior 2021 - zasady
  2. Eurowizja 2021 - uczestnicy nagrają występ
  3. Eurowizja 2021 - czy będzie uczciwa?

Eurowizja 2021 odwołana - miłośnicy tego konkursu martwili się, że taki komunikat pojawi się lada chwila. Ich obawy były jeszcze większe ze względu na fakt, że pod znakiem zapytania stoją koncerty największych muzycznych gwiazd, czy chociażby europejskie festiwale. Mało kto zdecyduje się na organizowanie wydarzenia ryzykując zdrowie fanów. Wiedzą o tym organizatorzy Eurowizji, którzy przygotowali rozwiązanie, a raczej plan umożliwiający zorganizowanie Konkursu Piosenki. Co prawda do wielkiego finału pozostało blisko 6 miesięcy, a już teraz EBU zagwarantowało, że wszyscy uczestnicy mają pewność udziału w imprezie.

Eurowizja Junior 2021 - zasady

Każdy nadawca, w tym Telewizja Polska, otrzyma możliwość nagrania występu przed Eurowizją. Uczestnik zaśpiewa piosenkę na żywo, co zostanie uwiecznione na taśmie. Dotyczy to osób, które nie będą mogły podróżować do Rotterdamu z powodu obecnej pandemii lub w niefortunnym przypadku, gdy artysta musi poddać się kwarantannie na miejscu. Takie samo rozwiązanie wykorzystano podczas Eurowizji Junior 2020 w Polsce. Młodzi uczestnicy w swoich krajach nagrali występy, które będą wyemitowane 29 listopada w Warszawie. 

Eurowizja 2021 - uczestnicy nagrają występ

Eurowizja 2021 odbędzie się po tym, gdy uczestnicy nagrają występ na żywo we własnym kraju. Nagranie wideo zostanie dostarczone do Rotterdamu przed wydarzeniem. Reprezentanci stworzą wideo w czasie rzeczywistym, bez dokonywania edycji, modulacji głosu, czy jakichkolwiek zmian montażowych w wideo.

Eurowizja 2021 - czy będzie uczciwa?

Eurowizja 2021 odbędzie się w nowych zasadach. Normalnie w Konkursie Piosenki Eurowizji wszyscy artyści występowaliby na tej samej scenie i w tych samych okolicznościach. Wiele osób zastanawia się, czy Eurowizja 2021 będzie uczciwa ze względu na występy z taśmy? Grupa Referencyjna Konkursu Piosenki Eurowizji zatwierdziła dodatkowe środki mające zagwarantować uczciwości konkursu. Nowe zasady, by Eurowizja była uczciwa, to:

  • Każdy z nadawców spotka się z koordynatorem z nadawców głównych i przedstawi harmonogram sesji nagraniowych, ustawienia studia i plan kamer.
  • Nagranie wideo uczestnika danego kraju będą obserwować szefowie delegacji. Będzie obecny w czasie 60-minutowej sesji nagraniowej trzech dozwolonych ujęć i samodzielnie lub razem z osobą, która ma odpowiednie uprawnienia, podjąć ostateczną decyzję o wyborze ujęcia.
  • W czasie trwania sesji nagraniowej nastąpi połączenie na żywo z Inspektorem Wykonawczym Eurowizji. Pozwoli to na kontrolowanie uczciwości sesji nagraniowej, zapewnienie pomocy i wsparcia.
  • Uczestnik wykona jedną piosenkę trzy razy. Specjalne jury wybierze jedną, najlepszą wersję.
  • Nagrania na żywo na taśmie mają być dostarczone do końca marca.

Organizatorzy mają nadzieję, że wszyscy wykonawcy będą mogli pojawić się w Rotterdamie w maju. Ustanowienie zasad nagrania występów pozwoli i zagwarantuje, że występy reprezentantów obejrzą miliony widzów bez względu na sytuację epidemiczną. 

Domowe Granie: Alicja Szemplińska zaśpiewała Empires! Tym wykonaniem wygrałaby Eurowizję!
Najnowsze