Eurowizja Junior 2020: Ala Tracz i wywołująca łzy historia w teledysku I'll Be Standing!

2020-10-26 12:07
Eurowizja Junior 2020: Ala Tracz i wywołująca łzy historia w teledysku I'll Be Standing!
Autor: TVP Eurowizja Junior 2020: Ala Tracz i wywołująca łzy historia w teledysku I'll Be Standing!

I'll Be Standing, to piosenka, która już robi furorę na międzynarodowym rynku. O utworze, który śpiewa Ala Tracz będzie jeszcze głośniej, a wszystko za sprawą muzycznego obrazka, który ma swoją premierę. Jak wygląda teledysk piosenki na Eurowizję Junior 2020? Jaka wzruszająca historia została pokazana w klipie? Przekonajcie się oglądając go premierowo na ESKA.pl.

Spis treści

  1. I'll Be Standing - o czym jest teledysk?
  2. Ala Tracz - teledysk I'll Be Standing
  3. Piosenka Polski na Eurowizję Junior 2020 - twórcy
  4. I'll Be Standing - o czym jest piosenka?
  5. Ala Tracz - kim jest reprezentantka Polski?

Eurowizja Junior 2020: Ala Tracz w teledysku I'll Be Standing! Fani długo czekali, aż piosenka Polski na Eurowizję Junior doczeka się klipu, ale ich cierpliwość została nagrodzona. Trzyminutowy klip swoją oficjalną premierę miał 22 października. Jaka historia przedstawiona została w teledysku I'll Be Standing? Wideo pozwala jeszcze lepiej zrozumieć przesłanie samego utworu: bez względu na to, o jaką dziedzinę życia chodzi, każde marzenie ma szansę się spełnić – trzeba tylko uwierzyć w siebie i nigdy się nie poddawać! Oprócz samego klipu I'll Be Standing pojawiła się wersja radiowa eurowizyjnego singla. Za produkcję nagrania odpowiada jeden z najpopularniejszych polskich producentów, Gromee. 

I'll Be Standing - o czym jest teledysk?

Teledysk do tegorocznej piosenki eurowizyjnej to fabularna opowieść o sile dziecięcych marzeń i determinacji w dążeniu do ich spełnienia, o czym z wielką mocą śpiewa młodziutka niezwykle utalentowana Ala Tracz. Klip przedstawia historię młodej zawodniczki, która pomimo trudności uparcie dąży do realizacji własnych marzeń. Główną rolę zagrała Natalia Bartnik - nastoletnia polska judoczka, która ma na koncie rolę w nagrodzonym filmie Anny Jadowskiej Dzikie róże. W teledysku dziewczynka nie poddaje się, pomimo porażek, jakich doświadcza. Dzięki ciężkiej pracy i wsparciu trenera (Jarosława Maślińskiego, który trenuje Natalię również w prawdziwym życiu) udaje jej się wygrać walkę z samą sobą. Ta sportowa opowieść, ilustrująca słowa piosenki Ali Tracz, pozwala jeszcze lepiej zrozumieć przesłanie utworu I'll Be Standing: bez względu na to, o jaką dziedzinę życia chodzi, każde marzenie ma szansę się spełnić trzeba tylko uwierzyć w siebie i nigdy się nie poddawać! Klip I'll be standing to dojrzałe spojrzenie na dzieciństwo – szczególny czas, w którym dzieci odnajdują swoje pasje, odnoszą pierwsze porażki i sukcesy.

I'll Be Standing - w moim tłumaczeniu - to historia opowiadająca losy młodziutkiej dziewczyny (niemal rówieśniczki Ali), która swoją determinacją, pracowitością i wiarą w marzenia osiąga wyznaczony przez siebie cel. Filozofia judo propaguje pewien uniwersalizm, prawdziwą wartością jest nie tyle osiągnięty cel (po zdobyciu szczytu na górze wyłaniają się kolejne do zdobycia), co sama droga, którą przebywa człowiek w procesie  samodoskonalenia i rozwoju 

- tak o teledysku mówi reżyser. Reżyserem i autorem scenariusza teledysku jest młody, uznany w środowisku muzycznym Pascal Pawliszewski, który stworzył również teledysk do utworu „Superhero” Viki Gabor, ubiegłorocznej reprezentantki Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji Junior. Za tę realizację został wyróżniony nominacją do prestiżowej nagrody Fryderyka. Klip I'll Be Standing to dojrzałe spojrzenie na dzieciństwo – szczególny czas, w którym dzieci odnajdują swoje pasje, odnoszą pierwsze sukcesy, ponoszą porażki.  

Zdjęcia do teledysku zostały zrealizowane we Wrocławiu w klubie sportowym MAKO JUDO. 

Ala Tracz - teledysk I'll Be Standing

Piosenka Polski na Eurowizję Junior 2020 - twórcy

Twórcami muzyki i słów do piosenki I’ll Be Standing są znani i cenieni muzycy: Andrzej Gromala (Gromee) i Sara Chmiel-Gromala. Gromee był kierownikiem muzycznym konkursu Eurowizji Junior 2019. W tym roku ponownie pełni tę funkcję podczas Eurowizji Junior 2020. Dwa lata temu reprezentował Polskę w 63 . Konkursie Piosenki Eurowizji. Sara Chmiel-Gromala jest wokalistką popularnego polskiego zespołu Łzy.

I'll Be Standing - o czym jest piosenka?

Piosenka opowiada o marzeniach i zmaganiach z własnymi słabościami. Nawet jeśli czasem nie wierzymy, że uda nam się spełnić marzenia, trzeba o to walczyć za wszelką cenę. Bo marzenia mają moc. A wszystko jest możliwe, dopóki mamy nadzieję na osiągnięcie sukcesu.

Ala Tracz - kim jest reprezentantka Polski?

Ala Tracz ma 10 lat. Mieszka we wsi Stojeszyn Pierwszy w województwie lubelskim z rodzicami, siostrą i kotką Lili. Kocha taniec i podróże. Reprezentując Polskę w międzynarodowych konkursach muzycznych, odwiedziła Maltę, Bułgarię i Włochy. Ala uwielbia sport, szczególnie jazdę na rolkach, elektrycznej deskorolce, hulajnodze, rowerze oraz wspinaczkę linową. Ostatnio odkryła nową pasję, jazdę konną. Ala uczestniczyła w programie The Voice Kids, a także w I Konkursie Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom, którego została laureatką. W maju, w duecie z siostrą, wydała swój pierwszy singiel. We wrześniu wzięła w programie „Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2020”, który był krajowymi eliminacjami do konkursu Eurowizji Junior. Wygrała z piosenką I'll Be Standing.

29 listopada będzie reprezentować Polskę podczas finału konkursu w Warszawie.

Najnowsze