Eurowizja Junior 2019 to nie tylko konkurs piosenki. Wszystkie dzieciaki stają przed ważnym zadaniem!

2019-10-17 11:42 A.D.
Eurowizja Junior
Autor: Piotr Molecki/East News

Eurowizja Junior 2019 zbliża się wielkimi krokami. Tegoroczny konkurs piosenki dla dzieci odbędzie się w Gliwicach. To wielka szansa dla Polski, żeby pokazać się jako organizator z jak najlepszej strony. Przebieg całego wydarzenia nie skupi się jednak jedynie na zmaganiach młodych uczestników. Dzieciaki czeka ważne zadanie!

Eurowizja Junior 2019 w Gliwicach będzie bardzo ważnym wydarzeniem. Widzowie w całym kraju już zacierają ręce na myśl o nadchodzącym wielkim święcie muzyki. To niepowtarzalna okazja, żeby zobaczyć na żywo młodych artystów ze świata, którzy przyjadą zaprezentować swoje utwory. Tegoroczny konkurs piosenki to nie tylko czas zabawy i zdrowej rywalizacji. To również świetny moment na promowanie Polski jako miejsca wartego odwiedzin. Dzieciaki będą miały przed sobą również jedno bardzo ważne zadanie, które jednoczy wszystkich, niezależnie od narodowości.

Eurowizja Junior 2019 - ekologiczne piosenki na konkursie

Nieoficjalnym tematem tegorocznej Eurowizji będzie zadbanie o środowisko. Sześć krajów wystawia na Eurowizję Junior piosenki z przesłaniem ekologicznym. To niezwykły rekord, który świadczy o tym, że problem połączył dzieciaki i warto się nad nim pochylić. 

Eurowizja Junior 2019 - ochrona środowiska tematem konkursu? 

Konkurs nie ma narzuconej tematyki, nie będzie jednak dla nikogo zaskoczeniem, że właśnie ekologia wysunąć się może na pierwszy plan. Hiszpania, Portugalia, Rosja, Serbia, Włochy i Polska nawiązują w swoich utworach do problemów, z jakimi zmaga się obecnie świat. Eurowizja jest świetnym miejscem do zabrania głosu w tej sprawie. Czy usłyszymy o ekologii nie tylko od uczestników? Temat z pewnością poruszą komentatorzy konkursu, jak również sami uczestnicy i prowadzący w wywiady.

Najnowsze