Eurowizja Junior 2019: Polska. Kto reprezentuje?

2019-09-30 8:35 aw
Eurowizja Junior
Autor: CapitalPictures/FaceToFace/REPORTER

Tegoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci zbliża się wielkimi krokami! Czy okaże się tak emocjonujący jak zeszłoroczny? W 2018 roku podczas Eurowizji Junior organizowanej na Białorusi zwyciężczynią została nasza reprezentantka, Roksana Węgiel, która z utworem Anyone I Want to Be zdeklasowała konkurencję, podbijając serca widzów i jurorów.

Eurowizja Junior 2019: Polska. Kto reprezentuje nasz kraj? Dziecięca Eurowizja rządzi się nieco innymi prawami niż Eurowizja dla dorosłych, i zwycięski kraj nie ma obowiązku organizowania kolejnego konkursu. Mimo to Polska zdecydowała się aplikować i ostatecznie została wybrana na gospodarza Eurowizji Junior 2019. Konkurs ten odbędzie się już 24 listopada w Arenie Gliwice. Który młody wokalista będzie w tym roku reprezentował Polskę?

Eurowizja Junior 2019: Polska. Kto reprezentuje nasz kraj?

Roksana Węgiel, która była reprezentantką Eurowizji Junior w 2018 roku, została wybrana do tej roli dzięki zwycięstwu pierwszej polskiej edycji programu The Voice Kids. Początkowo spekulowano, że w tym roku nasz kandydat zostanie wyłoniony podobnie. Prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski zadecydował jednak, że w 2019 roku polskim reprezentantem zostanie laureat programu Szansa na sukces. Eurowizja Junior.

Szansa na sukces. Eurowizja Junior składała się z 3 odcinków oraz finału, w którym został wybrany zwycięzca. O reprezentowanie Polski na Eurowizji Junior 2019 walczyły Nikola Fiedor oraz Wiktoria „Viki” Gabor oraz Gabriela Katzer. 29 września poznaliśmy reprezentanta Polski na Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci. To Wiktoria Gabor pojedzie do Gliwic. 

Najnowsze