Eurowizja Junior 2019 - prowadzący. Gospodarze konkursu w Polsce!

2019-11-24 17:19 aw
Eurowizja Junior
Autor: CapitalPictures/FaceToFace/REPORTER

Zeszłoroczną Eurowizję Junior wygrała niezwykle utalentowana zwyciężczyni pierwszej edycji The Voice Kids, Roksana Węgiel. Jej utwór Anyone I Want to Be zachwycił jury i widzów, dzięki czemu młodziutka wokalistka zdeklasowała konkurencję. Mimo że zasady Eurowizji Junior nie zakładają, że zwycięski kraj musi być organizatorem kolejnej edycji, konkurs w 2019 roku odbędzie się w naszym kraju.

Eurowizja Junior 2019 - prowadzący. Kto będzie gospodarzem tegorocznego konkursu? Możecie być nieco zaskoczeni! Zeszłorocznym organizatorem Eurowizji była Białoruś, a konkurs odbywał się na Mińsk Arenie. W tym roku młodzi wokaliści spotkają się w Polsce - dokładnie na Arenie Gliwice. Eurowizja Junior 2019 odbędzie się w niedzielę 24 listopada.

Eurowizja Junior 2019 - prowadzący

Gospodarzy Eurowizji Junior, która odbędzie się w Polsce, poznaliśmy podczas konferencji ramówkowej Telewizji Polskiej na jesień 2019. Stacja ogłosiła, że będzie ich aż troje: Ida Nowakowska, Aleksander Sikora oraz sama Roksana Węgiel! Co więcej, Roksana została także ambasadorką tegorocznej edycji konkursu. Ida Nowakowska to tancerka, jurorka w programach (m.in. You Can Dance czy Dance, Dance, Dance), a także prezenterka. Aleksander Sikora jest dziennikarzem, który niedawno dołączył do grona prowadzących Pytanie na Śniadanie. Jak czytamy na stronie Eurowizja.org do tej trójki dołączą także Agata Konarska i Mateusz Szymkowiak, którzy poprowadzą ceremonię otwarcia oraz konferencje prasowe.

Tegorocznym hasłem Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci jest 'Share the Joy', co można przetłumaczyć jako 'Dziel się radością'. W finale konkursu weźmie udział w sumie 19 państw, do których w tym roku dołączyła Hiszpania po aż 13 latach przerwy. Jak dotąd największą liczbą zwycięskich występów w Eurowizji Junior może poszczycić się Gruzja, która wygrała konkurs już trzy razy.

NAJNOWSZE