Eurowizja Junior 2019 nie w Warszawie? Wiele na to wskazuje

2018-12-11 12:00
Roksana Węgiel w finale Eurowizja Junior 2018
Autor: Viktor Tolochko/SPUTNIK Russia/East News

Bardzo możliwe, że to nie Warszawa będzie organizować Eurowizję Junior 2019. Dlaczego? Dowiedzcie się na ESKA.pl.

Eurowizja Junior 2019 nie w Warszawie? Po ogłoszeniu, że konkurs odbędzie się w Polsce, wybór Warszawy na organizatora imprezy wydawał się oczywisty. Okazuje się jednak bardzo prawdopodobne, że konkurs odbędzie się w innym miejscu. W 16-letniej historii Eurowizji Junior tylko 4 razy nie organizowano koncertów w stolicy państwa goszczącego zawodników!

Eurowizja 2019 - Warszawa nieodpowiednia na konkurs?

Niedługo po zwycięstwie Roksany Węgiel w Eurowizji Junior 2018 ogłoszono, że w 2019 konkurs odbędzie się w Polsce. Nasz kraj pierwszy raz w historii będzie gospodarzem tej imprezy. Zazwyczaj koncerty Eurowizji Junior organizowano w stolicach państw-gospodarzy. Okazuje się, że Warszawa może stanowić pod tym względem wyjątek.

EUROWIZJA JUNIOR 2019 w POLSCE! To zasługa Roksany Węgiel!

Wszystko przez to, że nasza stolica nie dysponuje odpowiednią halą widowiskowo-sportową. Jacek Kurski, Prezes Telewizji Polskiej, mówił o tym w rozmowie dla serwisu Wirtualnemedia.pl:

Jeszcze za wcześnie, aby spekulować jakie miasto zgłosimy w aplikacji. Natomiast słabością Warszawy jest brak profesjonalnej hali widowiskowo-sportowej. Torwar ma słabą akustykę i średnio nadaje się do takiego show.

Eurowizja Junior 2019 - w jakim mieście może być zorganizowana?

Można więc zadać pytanie, jakie inne miasto mogłoby organizować Eurowizję Junior 2019 zamiast Warszawy? Najbardziej prawdopodobne, że wybrano by któreś z miast posiadających wielką halę widowiskową. To chociażby Kraków z Tauron Areną, Łódź z Atlas Areną, Gdańsk z Ergo Areną lub Katowice, gdzie znajduje się słynny Spodek. Na ostateczną decyzję o tym, które miasto będzie organizowało konkurs trzeba jeszcze poczekać.

Niezależnie od tego, gdzie będzie Eurowizja Junior 2019, na pewno czeka nas wiele emocji związanych z konkursem. Jego organizacja w naszym kraju to zasługa Roksany Węgiel, która wygrała dzięki piosence Anyone I Want To Be.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze