Eurowizja Junior 2019: GŁOSOWANIE - kiedy? [DZIEŃ, GODZINA, JAK GŁOSOWAĆ?]

2019-11-24 17:40 MK
Eurowizja Junior 2019
Autor: Lukasz Kalinowski/East News

Na ten dzień czekają wszyscy fani Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci! Już w niedzielę, dowiemy się, kto został zwycięzcą siedemnastej edycji wydarzenia. Podobnie do Eurowizji dla dorosłych, ważną rolę w wyborze laureata będą mieli widzowie. Kiedy dokładnie zaczyna się głosowanie? Jak głosować? Sprawdź wszystkie najważniejsze informacje już teraz na ESKA.pl.

Eurowizja Junior 2019 - głosowanie to zdecydowanie najważniejsza ze wszystkich kwestii dotyczących konkursu. W tym roku, Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci odbędzie się po raz siedemnasty, za to pierwszy raz w historii, gospodarzem wydarzenia będzie Polska. Wielki finał, w takcie którego na żywo zaprezentują się wszyscy przedstawiciele dziewiętnastu krajów, deklarujących chęć udziału w imprezie, będzie miał miejsce w Gliwicach, już w najbliższą niedzielę - 24 listopada 2019 roku. Po raz kolejny, widzowie dostaną możliwość przyczynienia się do ostatecznych wyników głosowania. 50% wszystkich głosów stanowić będą punkty przyznane od jury, natomiast kolejnych 50% te od publiczności.W przeciwieństwie do Eurowizji dla dorosłych, która odbywa się w maju, głosy na swoich faworytów można oddawać za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej, a nie sms-ów. Co ważne, głosujący może także wesprzeć kandydata ze swojego kraju. Dla tych, którzy nie mogą się doczekać zagłosowania na własnych faworytów, mamy dobrą wiadomość. Głosowanie online rozpocznie się jeszcze przed rozpoczęciem finału Eurowizji Junior 2019. Kiedy dokładnie?

Eurowizja Junior 2019 - głosowanie

Głosowanie na zwycięzcę Eurowizji Junior 2019 rozpocznie się już w piątek, 22 listopada. O godzinie 20:00 na stronie vote.junioreurovision.tv uruchomiony zostanie specjalny formularz. Odwiedzający witrynę będą mogli wskazać od 3 do 5 utworów, w tym artystę Z WŁASNEGO KRAJU. Pierwsza tura głosowania zakończy się 24 listopada, tuż przed rozpoczęciem koncertu finałowego.

Na chwilę po zakończeniu wszystkich występów, głosowanie online zostanie wznowione na 15 minut. Internauci po raz kolejny będą mogli wskazać od 3 do 5 artystów, w tym tego ze swojego kraju.

Najnowsze