Eurowizja Junior 2019 dwa kraje rezygnują z udziału w konkursie! Dlaczego?

2019-06-11 10:29 A.D.
Roksana Węgiel
Autor: wbf

Eurowizja Junior to niezwykłe muzyczne wydarzenie, które odbędzie się już niebawem w Polsce! Nasz kraj zostanie organizatorem konkursu dzięki zwycięstwu Roksanie Węgiel w 2018 roku. Przygotowania trwają pełną parą już od kilku miesięcy. Niestety, dwa kraje zrezygnowały z udziału. Co się stało? Dowiedzcie się więcej na ESKA.pl!

Eurowizja Junior 2019 będzie jednym z najważniejszych wydarzeń w Polsce. Nasz kraj po raz pierwszy będzie miał zaszczyt organizować międzynarodowe muzyczne show. Do tej pory nie udało nam się jeszcze zostać gospodarzem konkursu piosenki dla dorosłych, sukces Roksany Węgiel dodaje jednak wiatru w skrzydła. Niestety, w czerwcu dwa kraje, które do tej pory chętnie brały udział w Eurowizji Junior, wycofały się z udziału w organizowanym w Polsce wydarzeniu. 

Zobacz też: Dawid Podsiadło oddał hołd Zbigniewowi Wodeckiemu. Doprowadził publiczność do łez!

Eurowizja Junior 2019 - które kraje zrezygnowały? 

Gdy na Ukrainie ruszają pierwsze castingi dla dzieci, które marzą o zaprezentowaniu się na Eurowizji Junior 2019, inne kraje rezygnują z udziału. W tegorocznym konkursie Eurowizji Junior nie zobaczymy Słowenii i Chorwacji. Oba kraje ogłosiły, że nie wystawią swoich reprezentantów.

Eurowizja Junior 2019 - Chorwacja i Słowenia nie wystąpią. Jaki jest powód? 

Według podanych przez portal Eurofestivales informacji, udział Chorwacji w imprezie nie będzie możliwy ze względów finansowych. Podobnie sytuacja wygląda w Słowenii. Telewizja RTV SLO oznajmiła, że udział w Eurowizji Junior 2019 jest dla nich zbyt kosztowny względem czasu antenowego. Show od kilku lat transmitowane jest w niedzielne popołudnie. Godziny emisji sprawiają, że nie cieszy się on aż tak dużą oglądalnością, jak jest to w przypadku konkursu dla dorosłych. 

Najnowsze