Galeria

Eurowizja 2024 - najlepsze piosenki z polskich preselekcji. Kto pojedzie do Malmö?

2024-02-12 17:09

Już niedługo poznamy reprezentanta Polski na Eurowizję 2024 w Szwecji. Telewizja Polska zakończyła już zbieranie zgłoszeń, spośród których wybierze zwycięzcę. Kto ma szansę na wyjazd na konkurs? Wiadomo, że chętnych jest około 200 artystów. Niektórzy z nich opublikowali swoje utwory. Które są najlepsze?

Eurowizja 2024 wywołuje coraz więcej emocji. Po głośnym udziale Blanki na Eurowizji 2023 wiele osób zastanawia się, kto będzie jej następcą. Wiadomo już, że w tym roku nie zobaczymy telewizyjnych preselekcji, co oznacza, że widzowie nie będą mieli żadnego wpływu na wynik. Telewizja Polska ogłosiła wewnętrzny konkurs. Nadesłane piosenki oceni pięcioosobowe jury. Utwór, który zdobędzie najwięcej głosów, zostanie oficjalną polską propozycją na 68. Konkurs Piosenki Eurowizji. W mediach najwięcej mówi się o Justynie Steczkowskiej, Lunie, Izabeli Zabielskiej czy piosence z filmu "Chłopi". Jest jednak więcej kandydatów, którzy zaprezentowali ciekawe kandydatury. Kto może okazać się czarnym koniem? Oto kilka naszych typów.

Luna o zgłoszeniach eurowizyjnych | Eska reacts

Najlepsze piosenki z polskich preselekcji

Utwór "Jesień - Tańcuj" to bez wątpienia największy hit spośród zgłoszonych piosenek i bez wątpienia może zagrozić Justynie Steczkowskiej, która startuje z "Witch-er Tarohoro". Mocną kandydatką jest też Luna i jej "The Tower". Kto jeszcze? Na liście kandydatur pojawiło się mnóstwo popowych kompozycji. Warto wyróżnić takie jak "Obca" (bryska), "Thunder" (nita), "Rebel" (Krystian Embradora) czy "A Warrior" (Sonia Maselik). Alternatywno-rockową scenę muzyczną reprezentuje duet Assembled z piosenką "Short Period of Panic". Fani Eurowizji zachwycają się również folkową kompozycją "Karma", za którą odpowiadają Sasi i Mikołaj Blascello. W internecie furorę robi też Pan Savyan z zabawnym "W Kolorku Amaretto" Najlepsze piosenki z preselekcji znajdziecie w galerii niżej.

Sonda
Kto powinien pojechać na Eurowizję 2024?
Listen on Spreaker.