Pan Savyan

i

Autor: YouTube.com/Pan Savyan (screen) Pan Savyan pojedzie na Eurowizję?

Gwiazdy

"W Kolorku Amaretto" podbija internet. Czy Pan Savyan może pojechać na Eurowizję?

2024-02-09 14:14

Viralowy hit pojedzie na Eurowizję 2024? Do preselekcji zgłosił się nieznany szerokiej publiczności wokalista Pan Savyan, który podbija internet z wesołą piosenką "W Kolorku Amaretto". Opinie na temat tej kandydatury są różne. Dla jednych to kicz, dla innych dobra zabawa. Czy Pan Savyan może zostać reprezentantem Polski?

Pan Savyan zgłosił na Eurowizję piosenkę, która na pewno wielu słuchaczom przypomni taneczne piosenki z lat 90. "W Kolorku Amaretto" już podbija polskiego YouTube'a. Teledysk ma ponad 850 tysięcy wyświetleń. - Piosenka "W Kolorku Amaretto" narodziła się z przypadkowo usłyszanego zdania, gdy jedna Pani mówiła drugiej, że kupiła sobie bluzkę w kolorku amaretto. Natychmiast ogarnęła mnie fala nostalgii i postanowiłem stworzyć wielopokoleniowy taneczny hit - mówi o swojej eurowizyjnej propozycji wykonawca. Czy utwór byłby dobrym wyborem na Eurowizję? Opinie na ten temat są różne. Wiele osób woli nowoczesne utwory wyprodukowane na światowym poziomie. Inni uważają, że Eurowizja to przede wszystkim zabawa, a takie wesołe propozycje dobrze sobie radziły w ostatnich latach. Jednak czy wygrana Pana Savyana w preselekcjach jest w ogóle możliwa?

Kayah pojedzie na Eurowizję 2024 z piosenką z "Chłopów"? Mamy komentarz!

Luna o Eurowizji 2024. "The Tower" nie napisała dla siebie!

Czy Pan Savyan może jechać na Eurowizję?

Okazuje się, że wygrana Pana Savyana w tegorocznych preselekcjach może być niemożliwa z powodu regulaminu, który mówi, że reprezentant Polski musi mieć polskie obywatelstwo. Pan Savyan pochodzi z Białorusi i choć mieszka w Polsce, nie dostał jeszcze obywatelstwa. Czeka na rozpatrzenie wniosku. Redaktorzy eurowizja.org zwracają jednak uwagę, że Telewizja Polska mogłaby przyznać mu dziką kartę, omijając tym samym problematyczny punkt regulaminu.

Eurowizja 2024 - kiedy wyniki preselekcji?

Choć Telewizja Polska poinformowała o zakończeniu zbierania piosenek do wewnętrznych preselekcji, fani wciąż czekają na oficjalną informację o dacie ogłoszenia wyników. Jak na razie nie pojawił się żaden komunikat od TVP, ale Gazeta Wyborcza ustaliła, że nazwisko reprezentanta mamy poznać najpóźniej około 15 lutego.