Gwiazdy

Eurowizja 2024 - Baby Lasagna da pierwsze zwycięstwo Chorwacji? Faworyt konkursu początkowo nie dostał się do preselekcji!

2024-05-10 22:40

Baby Lasagna może dać wiele radości swoim rodakom. Jeśli wierzyć przewidywaniom fanów i ekspertów, Chorwacja może sięgnąć po swoje pierwsze historyczne zwycięstwo na Konkursie Piosenki Eurowizji. Co ciekawe, artysta początkowo nawet nie dostał się do chorwackich preselekcji! Jaka jest jego historia?

Eurowizja 2024 to jedno z najważniejszych muzycznych wydarzeń tego roku. Wszyscy zastanawiają się, kto będzie następcą Loreen i sięgnie po trofeum. Według specjalistów jednym z głównych kandydatów do zwycięstwa ma być Chorwacja. To kraj, który nigdy nie wygrał konkursu. Raz Eurowizja odbyła się w Zagrzebiu, ale dzięki zwycięstwu Jugosławii. Jako niepodległe państwo Chorwacja wciąż czeka na swój pierwszy Kryształowy mikrofon. Tym razem mają większe szanse niż kiedykolwiek. Po raz pierwszy znaleźli się na pierwszym miejscu oficjalnych przewidywań. Wielki sukces może im zapewnić Baby Lasagna. Tak naprawdę nazywa się Marko Purišić i tworzy muzykę z pogranicza rocka i rapu. Jego największą inspiracją jest Rammstein. W Szwecji zaprezentuje się z szaloną i wpadającą w ucho kompozycją "Rim Tim Tagi Dim". Preselekcje wygrał z rekordowym wynikiem w głosowaniu widzów. Co ciekawe, początkowo wcale miał w nich nie wystąpić.  

Eurowizja 2024 - kto wygra? Oto główni faworyci do zwycięstwa

Eurowizja 2024. Tak kiedyś wyglądała Luna! Odkopaliśmy stare zdjęcia Aleksandry Wielgomas. Można się zdziwić!

Baby Lasagna prawie nie pojechał na Eurowizję!

Chorwacja swoich reprezentantów na Konkurs Piosenki Eurowizji wybiera w specjalnym programie o nazwie Dora. Każdego roku kilkanaście piosenek walczy o możliwość wyjazdu na Eurowizję. Kiedy ogłoszono stawkę Dory 2024, Baby Lasagni nie było na liście oficjalnych uczestników. Umieszczono go na liście rezerwowej. Na jego szczęście jedna z piosenkarek musiała zrezygnować z udziału i tym samym Marko dostał możliwość występu w preselekcjach. Szybko się okazało, że to właśnie "Rim Tim Tagi Dim" najbardziej spodobało się fanom i chorwacką telewizję HRT oskarżano o skandaliczną decyzję o początkowym niedopuszczeniu go do stawki. 

Eurowizja 2024 - kiedy i gdzie?

68. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzię w Malmö w obiekcie sportowo-widowiskowym Malmö Arena. Półfinały zorganizowane zostaną 7 i 9 maja 2024. Zwycięzcę poznamy podczas wielkiego finału 11.05.2024. Wydarzenie trafi do Szwecji z powodu tegorocznej wygranej Loreen z piosenką "Tattoo".