Eurowizja 2022 - trofeum

i

Autor: EBU / Corinne Cumming Trofeum Konkursu Piosenki Eurowizji.

Eurowizja 2023 - scena ogromnym ukłonem dla Ukrainy. Na TAKI projekt postawili organizatorzy

2023-02-02 16:35

Eurowizja 2023 nabiera kształtów. Z każdym tygodniem poznajemy więcej szczegółów na temat konkursu, który odbędzie się w Liverpoolu. Organizatorzy zaprezentowali już projekt sceny, który robi ogromne wrażenie. Za nowoczesną strukturą stoi jednak ważny przekaz. Projektant starał się nawiązać do pomocy dla Ukrainy.

Eurowizja 2023 odbędzie się w Wielkiej Brytanii, mimo że to Ukraina wygrała zeszłoroczną edycję. Z powodu wojny ukraiński nadawca nie był jednak w stanie zorganizować konkursu, spełniając wszystkie kwestie bezpieczeństwa. Europejska Unia Nadawców przekazała prawa do organizacji brytyjskiemu BBC. Impreza zostanie zorganizowana w Liverpoolu i będzie nawiązywała do zeszłorocznego zwycięzcy. Oprawa graficzna wydarzenie kolorami nawiązuje do ukraińskiej flagi, a slogan United by Music (Zjednoczeni przez muzykę) ma nawiązywać do europejskiej jedności i współpracy Wielkiej Brytanii i Ukrainy. Ujawniony 2 lutego projekt sceny również nawiązuje do trudnej sytuacji naszych sąsiadów.

Eurowizja 2023 - występ Polski. Kiedy i o której godzinie zaśpiewa nasz reprezentant?

ZAROBKI YOUTUBERÓW, DIETA ZA 70 ZŁ, ROBIN SCHULZ vs SOUTHSTAR, ŁADOWANIE ELEKTRYKÓW | ESKA XD #065

Eurowizja 2023 - scena hołdem dla Ukrainy

Scena na Eurowizję 2023 to prosty, a jednocześnie efektowny i nowoczesny projekt. Inspiracją były jedność, celebracja i wspólnota. - Scena czerpie inspirację z szerokiego uścisku, otwierającego ramiona na Ukrainę, wykonawców spektaklu i gości z całego świata. Skupiłem się na aspektach kulturowych i podobieństwach między Ukrainą, Wielką Brytanią, a konkretnie Liverpoolem. Od muzyki, tańca i sztuki po architekturę i poezję - wyjaśnia Julio Himede, który odpowiada za projekt. Koncept można zobaczyć niżej.

Krystian Ochman i zwycięzcy Eurowizji w jednej piosence! MOCNY przekaz w Cry For You

Sonda
Czy podoba ci się projekt sceny na Eurowizję 2023?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE