Preselekcje do Eurowizji

i

Autor: AKPA

Eurowizja 2023 - PRESELEKCJE. Krajowe eliminacje zdecydują o wyborze polskiego reprezentanta!

2023-01-27 14:47

Preselekcje do Eurowizji 2023 stały się faktem. Oficjalnie poznaliśmy szczegóły dotyczące krajowych eliminacji, w których ponownie wezmą udział polscy artyści marzący o reprezentowaniu nas w konkursie. Tego dnia wszystko stanie się jasne. Kto będzie reprezentować Polskę na ESC w Liverpoolu? Poznajcie szczegóły.

Eurowizja 2023 - kto z Polski? Krajowe eliminacje zbliżają się wielkimi krokami! Jak już wiemy, Telewizja Polska ponownie zorganizuje preselekcje, w których udział wezmą zainteresowani reprezentowaniem naszego kraju w konkursie wokaliści i wokalistki. Jak podaje serwis Eurowizja.org, lista chętnych jest naprawdę długa. Wśród artystów starających się o możliwość zaśpiewania na eurowizyjnej scenie w Liverpoolu znajdziemy między innymi zwycięzcę 13. edycji The Voice of Poland Dominika Dudka oraz uczestnika zeszłorocznych eliminacji Kubę Szmajkowskiego. Kto wygra? W przypadku preselekcji na wyniki wpływ mają zarówno głosy jurorów, jak i publiczności. Zdaniem fanów konkursu to najlepsza forma wyłonienia polskiego reprezentanta. Jako że termin nadsyłania utworów został przedłużony do 10 lutego, krajowe eliminacje do Eurowizji 2023 odbędą się później, niż w roku ubiegłym. Poznaliśmy dokładną datę.

W ostatniej chwili zrezygnowała z udziału w Eurowizji! Powód nie rozczarował fanów

Viki Gabor chce na dorosłą Eurowizję? Chciałaby odnieść sukces jak Maneskin!

Preselekcje do Eurowizji 2023 - KIEDY?

Koncert Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję został oficjalnie potwierdzony przez Telewizję Polską. Emisję wydarzenia zaplanowano na 26 lutego, na godzinę 17:30. Transmisję będzie można śledzić oczywiście na antenie TVP 1. Koncert zostanie podzielony na dwie części. Pierwsza, w trakcie której obejrzymy występy uczestników, zakończy się o 19:00. Druga, najbardziej emocjonująca ze względu na poznanie wyników, potrwa od 19:05 do 19:30. 

Sonda
Śledzisz Konkurs Piosenki Eurowizji?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE