Eurowizja 2021 - finał

i

Autor: EBU/THOMAS HANSES

Eurowizja 2022 - polski kandydat. Znamy zasady wyboru i datę ogłoszenia artysty

2021-09-21 14:38

Eurowizja 2022 już wywołuje wiele emocji wśród Polaków. Choć jeszcze niedawno mnóstwo osób żyło zwycięstwem zespołu Maneskin, niektórzy zastanawiają się już nad potencjalnym reprezentantem Polski za rok. Pojawiły się pewne informacje, które zaskoczyły fanów konkursu. TVP już rozpoczyna wybór artysty! Co więcej, wiemy kiedy poznamy jego nazwisko.

Eurowizja 2022 już jest na językach fanów konkursu. Choć przed nami jeszcze Eurowizja Junior, która odbędzie się 19 grudnia, już pojawiły się pierwsze informacje na temat polskiego reprezentanta na Eurowizję dla dorosłych. Telewizja Polska ogłosiła preselekcje! "Marzysz o dołączeniu do grona najwybitniejszych europejskich artystów i występie na eurowizyjnej scenie? Ruszyły zgłoszenia do polskich preselekcji przed Eurowizją 2022 we Włoszech. Zapraszamy solistów oraz zespoły muzyczne (liczące do 6 osób). Zgłoszenia należy nadsyłać pocztą elektroniczną na adres: [email protected] w nieprzekraczalnym terminie do dnia 20 listopada 2021 r., godz. 22.00" - czytamy w komunikacie, który można znaleźć na stronie internetowej eurowizja.tvp.pl. Jak zostanie wybrany reprezentant i kiedy go poznamy?

Eurowizja 2021. Zwycięzca Konkursu Piosenki Eurowizji

Eurowizja 2022 - preselekcje, data ogłoszenia reprezentanta

Choć Telewizja Polska ogłosiła preselekcje, widzowie nie zobaczą telewizyjnego koncertu. Co więcej, nie zostanie opublikowana nawet lista finalistów. Preselekcje zostaną zorganizowane wewnętrznie, a polski reprezentant zostanie wybrany przez pięcioosobową komisję. Zgodnie z regulaminem nazwisko reprezentanta poznamy do 2 stycznia 2022 roku.

Eurowizja 2022 - kiedy i gdzie?

66. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w maju 2022. Wiadomo, że krajem, który go zorganizuje, są Włochy. Nie wiadomo jednak, w którym mieście odbędzie się impreza. O prawa do organizacji ubiegają się takie miasta jak Mediolan, Turyn czy Bolonia. Decyzję poznamy już wkrótce.