Eurowizja 2021 przed pierwszym półfinałem

i

Autor: NPO/NOS/AVROTROS NATHAN REINDS

Eurowizja 2022 - kto wysłał zgłoszenie do TVP? Oto pierwsze nazwiska

2021-11-19 14:00

Konkurs Piosenki Eurowizji to corocznie jedno z najważniejszych, muzycznych wydarzeń, które gromadzi przed telewizorami ogromną publiczność. Zaczęły się przygotowania do przyszłorocznej edycji, która odbędzie się we Włoszech. Kto będzie reprezentował Polskę? Znamy pierwsze nazwiska gwiazd, które zgłosiły się do TVP.

Eurowizja 2022 - kto wysłał zgłoszenie do TVP? Oto pierwsze nazwisk. Eurowizja 2022 dopiero w przyszłym roku, ale już teraz rozpoczęły się spekulacje na temat, kto mógłby reprezentować Polskę. Fani konkursu mają nadzieję, że zła passa naszego kraju wreszcie zostanie przerwana. Przypominamy, że ostatni raz znaleźliśmy się w finale w 2017 roku, kiedy reprezentowała nas Kasia Moś z piosenką Flashlight. Wiemy już, że Eurowizja 2022 odbędzie się we Włoszech, konkretnie w Turynie. Trzy koncerty - dwa półfinały i finał - odbędą się w hali Papa Alpitour, która jest w stanie pomieścić nawet 18 tysięcy widzów. Kto pojedzie tam, aby zaśpiewać w polskich barwach? Od kilku tygodni Telewizja Polska przyjmuje zgłoszenia od artystów. Niektórzy pochwalili się już, że wysłali swoją propozycję. Kto walczy o wyjazd do Turynu?

Eurowizja 2022 - kto powinien reprezentować Polskę? Oto kandydaci internautów

Eurowizja 2021. Zwycięzca Konkursu Piosenki Eurowizji

Eurowizja 2022 - potencjalni reprezentanci Polski

Wiadomo na pewno, że jedną z osób, która wysłała swoją propozycję do TVP, jest Lidia Kopania. Piosenkarka reprezentowała Polskę na Eurowizji już w 2009 roku. Wtedy nie udało jej się wyjść z półfinału. Teraz chce powrócić na konkurs. Innym kandydatem jest Oscar Jensen, były uczestnik programu rozrywkowego All Together Now. O swojej kandydaturze poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych. Ostatnio polskie media rozpisały się również o możliwym wyborze Darii, która do TVP miała wysłać piosenkę Paranoia. Warto jednak zaznaczyć, że nie jest to potwierdzona informacja. Nazwisko polskiego reprezentanta mamy poznać do 2 stycznia 2022 roku. Czy będzie to ktoś z wyżej wymienionych? Przekonamy się wkrótce.