Eurowizja 2022 - Krystian Ochman poznał reprezentantów Ukrainy. Nie zabrakło uścisku wsparcia

2022-05-08 9:45
Krystian Ochman i Kalush Orchestra
Autor: Instagram.com/rockhouse_official; screen z relacji

Eurowizja to nie tylko święto muzyki. To także wydarzenie, które ma łączyć ludzi z całego świata. Taki przekaz jest ważny szczególnie w czasach wojny. Reprezentanci Ukrainy pomimo wielu trudności wystąpią w konkursie. Krystian Ochman miał już okazję ich poznać. Nagranie z tego momentu poruszyło internautów.

Krystian Ochman aktualnie jest w międzynarodowej trasie, w której bierze udział w koncertach zapowiadających tegoroczną Eurowizję. Na wydarzeniach tego typu pojawia się większość uczestników konkursu. Podczas ostatniej imprezy w Tel Awiwie w Izraelu pojawili się między innymi Kalush Orchestra, czyli tegoroczni reprezentanci Ukrainy. Z powodu wojny, która dzieje się u nich w kraju, media i uczestnicy byli bardzo zainteresowani ich obecnością. Ochman, czyli reprezentant Polski, również miał okazję ich poznać. Polak przekazał im słowa wsparcia, a następnie panowie się przytulili. Nagranie z tego momentu poruszyło internautów, którzy uważają to za symbol braterstwa polsko-ukraińskiego. Wideo znajdziecie niżej.

ZOBACZ TAKŻE: Krystian Ochman porwał widzów śpiewając w Izraelu! Problemy z mikrofonem mu nie przeszkodziły!

Krystian Ochman oddał hołd walczącym w Ukrainie. Zadedykował im River

Kalush Orchestra - kim są?

Kalush Orchestra to zespół, który tworzy muzykę hip-hopową inspirowaną ukraińskim folkiem. W skład grupy wchodzą Oleh Psiuk, Ihor Didenchuk, MC Kilimmen, Tymofii Muzychuk i Vitalii Duzhyk. Na 64. Konkursie Piosenki Eurowizji w Turynie zaśpiewają piosenkę pod tytułem Stefania.

Eurowizja 2022 - kiedy i gdzie?

Europejska Unia Nadawców potwierdziła, że 66. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w dniach 10, 12 i 14 maja 2022. Eurowizja odbędzie się w Turynie. Trzy koncerty - dwa półfinały i finał - odbędą się w hali Papa Alpitour, która jest w stanie pomieścić nawet 18 tysięcy widzów. To nie jest pierwsza międzynarodowa impreza, która się tam odbędzie. W 2006 roku Turyn gościł Zimowe Igrzyska Olimpijskie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze