Lordi na Eurowizji 2021! Powrót kontrowersyjnego zespołu na europejską scenę

2021-03-26 10:35
Lordi - Hard Rock Hallelujah
Autor: Youtube.com/Eurovision Song Contest

Eurowizja 2021 już wkrótce. Tegoroczny konkurs obędzie się 18, 20 i 22 maja w Rotterdamie w Holandii. Na scenie pojawi się kilka europejskich gwiazd. Potwierdzono obecność fińskiego zespołu Lordi, który w 2006 wygrał z kontrowersyjnym występem do piosenki Hard Rock Hallelujah. W jakim charakterze pojawią się w tym roku?

Eurowizja 2021 to wyjątkowe wydarzenie. Konkurs wraca po roku przerwy. W 2020 zabrakło go z powodu pandemii koronawirusa. Jest jeszcze jednak inny powód. Będzie to jubileuszowa, 65. edycja. Z tej okazji organizatorzy postanowili przygotować specjalny występ. Podczas finału, który odbędzie się 22 maja, na scenie wspólnie wystąpią zwycięscy Eurowizji z przeszłości. Potwierdzono występy takich gwiazd jak Lenny Kuhr (Eurowizja 1969), Teach-In (Eurowizja 1975), Sandra Kim (Eurowizja 1986), Helena Paparizou (Eurowizja 2005), Lordi (Eurowizja 2006) i Måns Zelmerlöw (Eurowizja 2015). Szczególnie uwagę mediów i fanów zwróciła uwagę obecność zespołu Lordi. Ich zwycięstwo na Eurowizji w Atenach było jednym z najbardziej kontrowersyjnych i - według wielu - niespodziewanych. To będzie z pewnością głośny powrót na europejską scenę.

Eurowizja 2021 - Te piosenki mogą wygrać konkurs

Eurowizja 2006 - Lordi - Hard Rock Hallelujah

Udział zespołu w konkursie od początku wiązał się z ogromną krytyką. Kiedy ogłoszono, że Lordi będzie walczyć o trofeum dla Finlandii, wiele osób uważało, że to wybór nieprzyjemny dla widza. Część zarzucała też powiązanie diabelskiego wizerunku ze słowem hallelujah, które nawiązuje do religii katolickiej. Niektórzy fani Eurowizji uważali też, że otoczka jest kiczowata. Za faworytów stawki uchodziła popularna piosenkarka Kate Ryan, która reprezentowała Belgię, bałkański zespół Hari Mata Hari z Bośni i Hercegowiny, ukraińska piosenkarka Tina Karol oraz rosyjski gwiazdor Dima Bilan. Ostatecznie nikt z nich nie wygrał, ponieważ to zespół Lordi zdobył pierwsze miejsce w głosowaniu widzów. Według niektórych wynik wpłynął negatywnie na wizerunek Eurowizji, ale z czasem uznano, że to jeden z najbardziej ikonicznych występów w historii.

Eurowizja 2021 - kto z Polski?

Reprezentantem Polski na 65. Konkursie Piosenki Eurowizji będzie piosenkarz i prezenter telewizyjny Rafał Brzozowski. W Rotterdamie wykona piosenkę The Ride, której klimat utrzymany jest w stylistyce lat 80. Wybór spotkał się z chłodnym przyjęciem. Według wielu osób na konkurs powinna pojechać Alicja Szemplińska, która miała reprezentować Polskę w 2020 roku.

Sonda
Jak Wam się podoba piosenka?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze