Eurowizja 2021 z dodatkowym koncertem. Czy będzie trzeci półfinał?

2021-03-30 12:41
Eurowizja 2021 - POLSKA: kto jedzie na konkurs w Rotterdamie i z jaką piosenką? [TYTUŁ]
Autor: Robin Utrecht/ Rex Features/East News Eurowizja 2021 - POLSKA: kto jedzie na konkurs w Rotterdamie i z jaką piosenką? [TYTUŁ]

Eurowizja 2021 wzbudza wiele emocji. W tym roku konkurs wraca po roku przerwy. W związku z tym szykują się pewne zmiany. Organizatorzy musieli dostosować wydarzenie do warunków sanitarnych. Z tego powodu odbędzie się dodatkowy koncert. Nigdy wcześniej go nie organizowano. Nie chodzi jednak o dodatkowy półfinał. Wyjaśniamy, na czym będzie polegało wydarzenie.

Eurowizja 2021 odbędzie się w maju. Tak jak zawsze, odbędzie się finał, a wcześniej dwa półfinały. W tym roku zaplanowano jednak dodatkowy program. Będzie to Eurovision Song Celebration: Live-On-Tape. Wydarzenie odbędzie się 29 maja, czyli tydzień po finale Eurowizji. Nie będzie to koncert na żywo, a jedynie montaż nagranych wcześniej występów. Podczas koncertu zostaną pokazane rezerwowe występy wszystkich uczestników tegorocznego konkursu. Z powodu pandemii koronawiursa wszyscy nadawcy do końca marca muszą wysłać rezerwowe nagrania występów, które mają być wykorzystane w przypadku nieobecności któregoś uczestników. Organizatorzy Eurowizji nie chcą, aby ktoś został wyrzucony ze stawki z powodu zakażenia lub restrykcji. Zapowiedziano jednak, że nagrania ujrzą światło dziennie nawet, jeśli wszyscy stawią się w Rotterdamie. Stanie się to właśnie 29 maja. Wydarzenie będzie można obejrzeć na YouTube.

Eurowizja 2021 - Te piosenki mogą wygrać konkurs

Eurowizja 2021 - specjalny program na YouTube

Eurovision Song Celebration: Live-On-Tape to niejedyna atrakcja, jaka pojawi się w tym roku na kanale Eurowizji na YouTube. W czasie prób do konkursu oraz czerwonego dywanu realizowane będą specjalne nagrania zza kulis, które pokażą przygotowania do konkursu. Prowadzącą odcinków będzie Krista Siegfrids, która reprezentowała Finlandię na Eurowizji w 2013 roku.

Rafał Brzozowski - The Ride

Polskę reprezentować będzie wokalista i prezenter telewizyjny Rafał Brzozowski. Był to wewnętrzny wybór Telewizji Polskiej. Postanowiono zrezygnować z Alicji Szemplińskiej, która miała nas reprezentować w zeszłym roku. Postawiono na piosenkę utrzymaną w klimacie lat 80. Jest to szwedzka kompozycja. Rafał Brzozowski jest przekonany, że to dobra piosenka i zapewnia, że obroni ją na scenie.

Najnowsze